Kolm koondislast said Skandinaavias kamba peale kirja 45 minutit (0)

Järvelaid (3) sai ainsana mängida. Foto: Oliver Tsupsman

Oktoobrikuiseks aknaks Eesti rahvuskoondist esindama kutsutud meestest käis pühapäeval Skandinaavias ainsana platsil Henri Järvelaid ja temagi vaid ühe poolaja jagu.

Järvelaid kuulus Taani esiliigas Vendsysseli algrivistusse, kui võõrustati Hvidovre IF-i. Pärast 1:1 viigiga lõppenud avapoolaega vahetati eestlane välja ja olukord muutus teisel poolajal üha kehvemaks: esmalt lõid külalised seisuks 2:1, siis jäi Vendsyssel vähemusse. Klubi kodulehel avaldatud ülevaade ei maini vahetuse põhjust, kuid kiidab vasakkaitsja söötu, mille järel sündis kohtumise avavärav.

Lõppskoor küll enam ei muutunud, aga punkte tabelisse juurde null. Kuue vooruga on Vendsyssel teeninud kuus punkti ja asub tosina meeskonna konkurentsis üheksandal kohal.

Septembris koondist esindades vigastada saanud paremkaitsja Taijo Teniste ei kuulunud Bergeni Branni koosseisu ka kodumängus tugeva Moldega. Brann suutis külaliste kiirele avaväravale vastata ja oli pikalt viigipunktis kinni, kuid 85. minuti omaväravast vannuti siiski alla. Kui hooajast on mängitud kaks kolmandikku, leiab Branni Norra kõrgliigatabelis alles kümnendal realt.

Rootsi kõrgliigas alistas Stockholmi AIK võõrsil 2:1 Östersundsi, kuid Karol Mets jäi teist korda järjest koosseisust välja. Keskkaitsjat on seostatud Saudi Araabiasse kolimisega. Kolmas järjestikune võit aitas AIK tabeli keskosale lähemale ja selliste tulemustega jätkates võivad nad hooaja lõpuks kerkida veel medalimängugi, kui minna jääb seitse vooru.

Erinevalt koondislastest said korraliku praktika meie mehed Soome esiliigas. Nii Hindrek Ojamaa kui ka Zakaria Beglarišvili mängisid täismängu ja KTP võitis lähirivaali Oulu vastu avapoolaja 1:0, kuid kaotas kahjuks 1:2. Ojamaa sai kirja ka kollase kaardi. KTP jääb nüüd teisena Oulust punktiga maha, kuid omab mängu varuks.