Kokka pärast kaotust Portugalile: järgmised kaks mängu peame lihtsalt võitma! (Hurt: momendid tuleb ära lüüa) (0)

Eesti U17 koondis tänase mängu eel. Karl Gustav Kokka on number 6. Foto: Liisi Troska

Eesti U17 koondise peatreenerit Norbert Hurti jäid pärast 0:2 kaotust Portugalile kripeldama kasutamata võimalused. Poolkaitsja Karl Gustav Kokka läheb järgmistele mängudele vastu enesekindlalt.

Norbert Hurt Soccernet.ee-le: "Selge see, et väga tugev meeskond oli, väga tehnilised mängijad. Mängivad väga ründavat ja rünnakule orienteeritud jalgpalli, tekitasid palju peavalu meile. Esmamuljena on kahju esimesest poolajast. Olime liiga kõhklevad otsustes ja seal, kus oli vaja ära klaarida või konkreetne otsus vastu võtta, me seda ei teinud. Andsime vastasele liiga kergelt võimalusi meid rünnata. Teisel poolajal kogusime, aga teisalt ei suutnud tagasi lüüa."

Mitmed kasutamata jäänud võimalused jäävad Hurti kripeldama. "Meil oli võimalus minna 1:0 juhtima ja mitmel momendil mängisime pika palli ette, kuid olime korduvalt suluseisus. Ka teisel poolajal oli võimalusi. Need momendid tuleb selliste vastaste vastu ära lüüa ja realiseerida. Nendes kohtades tuleb kindlasti juurde panna."

Enne mängu paika pandud plaani täitsid poisid siiski hästi. "Me teadsime, kuidas vastane tuleb ja teadsime, mis on väga rasked kohad. Äärekaitsjate ülesjooksud olid väga teravad ja isegi teravamad kui algul arvasime. Meil oligi algul raskusi, aga suutsime teisel poolajal need käigud rohkem kinni saada. Üldplaanis meeldis mulle ka see, et kui muutusime julgemaks, suutsime ka ise ehitada. Olime ikkagi kohati liiga kärsitud selle palli ette viimisega, aga suures plaanis saime plaanist kinni peetud."

REKLAAM

Pühapäevases mängus Sloveeniaga on algkoosseisus muudatusi oodata. "Päris EM-il oleks iga mängu vahel kaks vaba päeva. Nüüd ühe puhkepäeva pealt tuleb kindlasti roteerida, et Hispaania vastu oleks värskeid jalgu. Suur osa tõenäoliselt vahetub," sõnas Hurt ja tunnistas, et Sloveenia vastu on punktilootus suurim. "See on selge, et Portugal on tugevamast klassist, Hispaania tõenäoliselt veelgi tugevamast - kuulsin, et 5:1 jäi vist nende seis. On selge, et Sloveenia peaks olema meile lähedasem, aga teistpidi jääb kripeldama ka see mäng."

Eesti poolkaitsja Karl Gustav Kokka võimalusest mängida Portugali tippklubide kasvandikega: "Mõnus oli vahelduseks saada selline mäng. Alguses ei saanud kohe käima, teisel poolajal tulime normaalselt ja kohe alguses saime nurgalööke. Aga üldplaanis jääksin rahule meeskonnaga."

Mängu alguses tundis Eesti Kokka kinnitusel aukartust. "Sama oli esimeses mängus Prantsusmaaga. Kui sa vaatad vastaste nimekirja, siis tõmbabki jala veidi värisema. Selle taha asi võib-olla jäigi esimesel poolajal."

Portugalist võrdluses Prantsusmaaga: "Prantsusmaa vastu saime oma kontrad ja standardid. Aga täna saime ka mängusiseselt söötude ja kombinatsioonidega rünnakud üles ehitatud."

Šapovalovi viienda minuti kasutamata jäänud võimalus andis Kokka sõnul Eestile enesekindlust hoopis juurde. Järgmisteks mängudeks Sloveenia ja Hispaaniaga on Kokkal vaid üks siht: "Esimese mängu kaotasime. Järgmised kaks lihtsalt peame võitma."

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK