Kõik medalinõudlejad said võidupunktid, Dortmundi noormängija kirjutas oma nime ajalukku (0)

Dortmundi väravalööjad Youssoufa Moukoko ja Giovanni Reyna. Foto: Scanpix / Friedemann Vogel / EPA

Saksamaa kõrgliiga medalinõudlejad Müncheni Bayern, Dortmundi Borussia, Frankfurti Eintracht ja Leipzig ei kaotanud 13. voorus punkte.

Bayern mängis võõrsil Berliini Herthaga ning asus avapoolajal Jamal Musiala ühe ja Eric Maxim Choupo-Motingi kahe värava abil 3:0 juhtima, aga läks vaheajale 3:2 eduseisus, sest Hertha eest skoorisid Dodi Lukebakio ja Davie Selke. Teisel poolajal väravaid ei löödud, mis tähendab, et Bayern kirjutas liigatabelisse 3:2 võidu ja tõusis Berliini Unioni ette liidrikohale.

Ka Dortmund lõi kodus Bochumi vastu juba esimesel poolajal kolm väravat, kui kahe tabamusega säras 17-aastane Youssoufa Moukoko ja ühe lisas penaltipunktilt 19-aastane Giovanni Reyna. Ka selles mängus teisel poolajal väravaid ei löödud ja Dortmund võitis 3:0. Moukoko tegi ajalugu, kui jõudis Saksamaa kõrgliigas kõige nooremana kümne väravani. Nooremana on ühes mängus kaks väravat löönud vaid Kai Havertz ja Timo Werner.

Eintracht jäi võõrsil Augsburgi vastu juba esimesel minutil Mergim Berisha väravast 0:1 kaotusseisu, aga see pöörati Sebastian Rode ja Ansgar Knauffi tabamustega 2:1 võiduks.

Leipzig asus võõrsil Hoffenheimi vastu Christopher Nkunku karistuslöögist avapoolajal 1:0 juhtima, aga teise poolaja alguses vastas sellele Georginio Rutter. Nkunku lõi seejärel uuesti Leipzigi juhtima ning Dani Olmo vormistas hiljem lõppseisuks 3:1.

Berliini Hertha - Müncheni Bayern 2:3 (2:3)
40. Dodi Lukebakio, 45. pen. Davie Selke - 12. Jamal Musiala, 37., 38. Eric Maxim Choupo-Moting

Dortmundi Borussia - Bochum 3:0 (3:0)