Klopp ja tippkohtunik sattusid enne suurlahingut sõnasõtta: kas sakslane mängib mõttemänge? (1)

Jürgen Klopp. Foto: Scanpix / AFP / Clive Brunskill

Enne homset Inglismaa liiga liidrite kohtumist Manchester Unitedi ja Liverpooli vahel on omavahel veidra tüli üles kiskunud Liverpooli juhendaja Jürgen Klopp ja endine tippkohtunik Mark Clattenburg. Viimane nimetas Kloppi mõttemängude pidajaks, sakslane pole aga sellise tiitliga sugugi nõus.

Mõne aasta eest Premier League'ist taandunud Clattenburg, kes tegutseb muuhulgas väljaandes Daily Mail kolumnistina, kirjutas seal, et Klopp üritab enne olulist mängu kohtunikele pähe pugeda. United on hetkel kolmepunktilise eduga Liverpooli ees tabeliliider, kohtumisele lisab väärtust ka meeskondade ajalooline vastasseis.

Clattenburgi väitele andis ajendi Kloppi hiljutine sõnavõtt, kus ta arutles, miks saab United niivõrd palju rohkem penalteid kui tema meeskond. Sakslane pahandas kohtunikega pärast 0:1 kaotust Southamptonile, kus tema meelest tulnuks Liverpooli kasuks määrata käega mängu eest 11 meetri karistuslöök. "Kuulsin väidet, et Manchester Unitedile on kahe aastaga antud rohkem penalteid kui meie meeskonnale viie ja poole hooajaga. Mul pole aimugi, kas see on minu viga või kuidas selline asi saab üldse juhtuda," arutles Klopp.

REKLAAM

Ekskohtunik Clattenburg arvas seepeale, et tegu oli katsega tema ametivendade pähe pugeda. "Kas Klopp tahtis vihjata, et kohtunikud on osalised mingis vandenõus? Seda juttu ei viitsi ma isegi kommenteerida. Või viitas ta sellele, et Unitedi mängijad kukuvad liiga kergesti? Selles on juba märksa rohkem tõde. Kuid samamoodi käituvad kõik mängijad, ka Liverpooli omad," kirjutas Clattenburg. "Kloppil pole mõtet silmakirjalik olla."

Tema hinnangul pole pärast Sir Alex Fergusoni pensionileminekut ükski teine peatreener üritanud kohtunikke nii otsesõnu mõjutada. "Kui Liverpool eelmisel hooajal igal nädalavahetusel võitis, siis Klopp sellist juttu ei rääkinud. Talle ei meeldi kaotada. Miks peakski meeldima? Aga kui ta vihjab, et Unitedi ümber on mingi aura, tänu millele nad saavad rohkem penalteid kui teised meeskonnad, siis ta eksib. See kadus ammu, koos Fergusoni lahkumisega."

Kas Clattenburg tunnistas oma kolumnis tõesti, et kohtunikud lasid Unitedil ja Fergusonil ennast mõjutada, või on tema sõnu meelevaldselt tõlgendatud?

Terav Klopp: Clattenburgile meeldib, kui temast ka räägitakse

Klopp andis Clattenburgile vastulöögi eilsel pressikonverentsil. "Kas mind üllatab, et Clattenburgile minu sõnad ette jäid? Ei. Eks tal on ka hea meel, et saame nüüd temast rääkida," torkas Liverpooli juhendaja. "Aga minu viga on see, et ma ei oska mingeid mõttemänge mängida. Ma ei ole Sir Alex Ferguson. Ja kui Mark Clattenburgi sugused seda väidavad, ütleb see pigem üht-teist nende, mitte minu kohta," sõnas Klopp.

Sellele reageeris oma värskes kolumnis omakorda Clattenburg, kes naeris väite välja. "Ah et tema ei mängi mõttemänge. Seesama Jürgen Klopp, kes seisab ja põrnitseb mängu eel soojendust tegevaid vastaseid? Sama mees, kes üritas ükskord enne mängu ka mind põrnitseda?" kirjutas ekskohtunik.

Clattenburg rõhutas, et ei soovi oma hinnanguga Kloppile halba varju heita. "Selles ei ole midagi väära. Tal on aura, mida ta oma meeskonna hüvanguks ära kasutab. Ta teab väga hästi, mida ta teeb, sest on üks targemaid peatreenereid kogu liigas. Ma ei tea, miks ta nii kangesti väidab, et pole Sir Alexi sarnane. Võib-olla on nad sarnasemad kui ta arvata oskab. Ka Ferguson ei olnud hea kaotaja. Kas ma teeksin Kloppi asemel samamoodi? Muidugi teeksin, sest võitmine on kõige tähtsam," lõpetas Clattenburg.

Liverpooli ja Unitedi kohtumises pannakse pall mängu pühapäeval Eesti aja järgi kell 18.30.

1 kommentaar

Vask   •  
(91.129.9.***)
Klopp raudselt püüab põrnitsedes kohtunikke mõjutada :D

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK