TOP 20 | #19: Zlatan - autogrammiga jalgrattast peaks naistele piisama (0)

Zlatan Ibrahimovic, koht number 19. Foto: Ibrahimovici Twitter

Suur suu on ihu nuhtlus, ütles vanarahvas. Zlatan Ibrahimovici näitel ei panda lõvile aga möirgamist pahaks, kui lõvi seejärel sõnu sööma ei pea. Enamasti ei pea.

#20: Buffon; #19: Zlatan.

  • 11 meistritiitlit neljast riigist (4x Itaalia, 4x Prantsusmaa, 1x Hispaania, 2x Holland)
  • Koondise ja klubide peale kokku 925 ametlikku mängu ja 547 väravat
  • 2013 Puskas Award
  • Ainsana skoorinud Premier League'i, Serie A, La Liga, Ligue 1 ja Meistrite liiga debüüdil
  • 11x Guldbollen ehk Rootsi aasta jalgpallur (2005, 2007-2016)

Hea õhuvõitleja, kiire, pikk, tugev, liikuv; hea seljaga värava poole, hea rünnakute lõpetaja, hea platsinägemine, hea pallikäsitlus. Kas on üldse mõni jalgpallialane element, mida Zlatan Ibrahimovic ei valdaks?

Naistele piisab autogrammiga jalgrattast

REKLAAM

"Rootsi stiil? Ei. Jugoslaavia stiil? Muidugi mitte. Seda peaks nimetama Zlatani stiiliks," iseloomustas loo kangelane kunagi enda mängijatüüpi. Rosengardi palliplatsidel ei olnud ta rootslaste jaoks üks omadest, kuid mistahes alal maailma koorekihti jõudmine sulatab südameid. 25 aastat hiljem vaatab Zlatan vastu nii rootslaste sõnaraamatutest kui postmarkidelt.

Pea iga tema väljaütlemine on võimeline tekitama vähemasti tormi veeklaasis, kuid 2013. aasta jõuludel Expressenis ilmunud intervjuu vihastas paljusid hingepõhjani. Teemaks naiste jalgpall. Poliitkorrektsusega hiilgavas Rootsis on õrnema soo vutti alati hinnatud (koondis on Euroopa meister ja MM-hõbe, klubid Euroopa tipu lähedal), kuid Zlatanil oli, muidugi, oma arvamus.

"Kui ma Euroopas väljakule lähen, võrreldakse mind Messi ja Ronaldoga. Nüüd tulen koju ja te hakkate mind naistega võrdlema? Suvel küsisite, kas parem olen mina või [naiste koondise ründaja] Lotta Schelin. Kas mul peaks olema häbi olla rootslane?" küsis Zlatan.

Tema pahameel tulenes kuu aega varem toimunud Rootsi jalgpalliliidu galaõhtust, kus 144 mänguga koondise rekordinternatsionaaliks tõusnud Anders Svenssonile ulatati uhiuue Volvo võtmed. Ent publiku seas istus ka naiste rekordiomanik Therese Sjögran, keda polnud hoolimata 187 mängust meeles peetud.

"Asi pole autos, vaid selles, kuidas nad seda tegid," kurtis karjääri lõpuks koguni 214 korral kodumaad esindanud Sjögran hiljem SVT-le. "Kui nad teda sel moel austasid, tulnuks ka mind austada."

Galal oli Zlatan seejuures mokaotsast poetanud, et ka naised vääriksid sarnast tunnustust, kuid Expresseni veergudel võttis ta sõnad tagasi. "Kui pressikonverentsil seda küsiti, ei saanud ma isegi aru, mis rekordi see naissoost jalgpallur püstitas. Ütlesin jah, et kõik jonksus oleks. Ma ei saanud arugi, mida küsitakse," tunnistas ta.

"Kogu austuses väga tublide naiste vastu ei saa meeste ja naiste jalgpalli võrrelda. Palun, see ei ole naljakas. Selline huumor ei läheks isegi Rosengardis läbi. Andersi saavutusi ei tohiks pisendada naiste jalgpalli tasemele. Nad võivad saada minu autogrammiga jalgratta - sellest võiks piisata."

Hinnang Ibrahimovici sõnavõtule oli oodatult hävitav. "Üks kõige rumalamaid asju, mida ma olen lugenud," kuulutas sotsiaalmeedias naiste koondise täht Nilla Fischer. Peatreener Pia Sundhage täiendas: "On kurb ja tüütu, kui koondise kapten nii ütleb. Mõistan ta juttu pööratava tähelepanu erinevusest, aga asi on austuses: me teeme sama sporti."

Peagi üritas Zlatan suhteid siluda, teatades, et jutt jalgrattast oli vaid naljaviluks talle omasel otsekohesel moel ja ajakirjanik olevat süüdi, et seda läbi ei hammustanud. Ka Svensson toetas ründajat. "Tunnen teda päris hästi ja võin garanteerida, et see oli tema eriline sõnastusviis. Kas keegi usub tõesti, et ta mõtles seda tõsiselt?" lisas Svensson GP.se-le.

Ferrari, mitte Fiat, on Zlatan enda kohta korduvalt öelnud. Ferrarile omasest bravuurist tal tõesti puudust ei tule.

Kas üldse saab väita, et keegi on kõigi aegade parim? Ilmselt mitte, sest ajastute objektiivne võrdlemine on võimatu. Aga kas saaks siis olla oma ajastu parim? Tegelikult kah mitte, sest erinevate positsioonide kõrvutamine on tänamatu (ja enamasti eksitav) töö.

Küll aga saab kokku panna läbinisti subjektiivse edetabeli kõigi aegade kahekümnest parimast jalgpallurist. Kümme Soccernet.ee inimest just nõnda talitasid ja kokku sai TOP 20, mida järgmise kahe nädala jooksul teile presenteerime, tutvustades iga mängijat mõne põneva loo läbi.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK