Kes kannatab, see kaua elab: Venemaa purustas Hispaania penaltiseerias (0)

Kui Bruce Willise legendaarne "Visa hing" viis oma viimases filmis Moskvasse, siis Venemaa tänane esitus näitas, et peategelase John McClane'i võitjahinge on neis kõigis.

Hispaania ja Venemaa vaheline mäng tõotas tulla üsna ühepoolne. Üle kivide ja kändude, kuid siiski kaheksandikfinaali edenenud korraldajamaa näitas küll head jalgpalli, kuid mitte piisavalt, et Hispaania vastu tegusid tegema minna. Isegi naljatati, et mängu algusaeg 17:00 ei märgi vaid kellaaega, aga ka lõpptulemust. Nii aga ei läinud. Üldse ei läinud.

Viiese kaitseliiniga mänginud Venemaa seisis korralikult ning vaatas hispaanlasi söötmas. Aeg-ajalt saadi jalg vahele ning pikk pall saadeti võimsa Artjom Dzjuba suunas. Kui pall jäi pidama, siis väravasse see siiski ei jõudnud, parimal juhul saadi nurgalöök. Ja venelased asusid jälle kaitsetööd tegema.

12. mänguminutil juhtus aga midagi, mida Venemaa ei oodanud, vähemalt sellisel kujul mitte. Endale löödi üsna õnnetust olukorrast värav ära ning üliemotsionaalsel Sergio Ramosel oli tähistamiseks põhjust. Karistuslöögist tulnud pall saadeti kindlalt tagumise posti poole ning seal maadelnud Ramose ja Sergei Ignaševitši koostöö tagajärjel läks viimase kannast pall väravasse. Ühtlasi sai pea 39-aastasest Ignaševitšist MM-i vanim omavärava lööja.

Tundus, et siit võiks saun ära tulla küll, kuid venelased punnitasid kõvasti vastu. See õnnestus neil kenasti ning isegi nii hästi, et ühe nurgalöögi järjel õnnestus välja võidelda penalti. Nurgalöögist tulnud pallile sai pea vahele Dzjuba, kes saatis palli vastu Gerard Pique kätt. Peakohtunikul ei jäänud see moment nägemata ning 41. minutil tõi Dzjuba kodumaa mängu tagasi.

Teine poolaeg kulges suuresti samamoodi. Hispaania sai näidata seda, mida nad kõige paremini oskavad ehk söödumängu, ja Venemaa üritas oma väravat puhtana hoida. Nii mitmelgi korral jäeti päästmine professionaalile ehk Akinfejevile, kellel see väga hästi õnnestus. Jalga sai proovida ka Hispaania legend Andres Iniesta, kes 67. minutil mängu sekkus. Küll aga ei kandnud visa Venemaa kandikul mitte midagi ette ja mäng läks lisaajale.

Ajalooline oli kindlasti see, et mõlemal meeskonnal oli lubatud teha üks vahetus veel. Nimelt on MM-il lubatud teha neli vahetust, kui mäng läheb lisaajale. Venemaa kasutas enda oma ära mängu 97. minutil, kui Daler Kuzjajev saadeti puhkama ning mängu sekkus Aleksandr Jerohhin. Seitse minutit hiljem vahetas ka Hispaania, kui platsilt lahkus Marco Asensio ja tema asemele tuli Rodrigo.

Lisaaeg ei erinenud suuresti normaalajast. Hispaania kontrollis palli ning Venemaa üritas aeg-ajalt naksata. 104. minutil jõudsid tiki-takatajad 1000 sööduni, kuid väravani need ei viinud. Hispaanlased sundisid Akinfejevit kord ühele, kord teisele poole viskuma, kuid Vene puurilukk oli kindlalt valvel.

Selline mäng viiski kaheksandikfinalistid penaltiseeriani. Löömist alustasid hispaanlased ning kindlad olid Iniesta ja Pique. Neile vastasid Fjodor Smolov ja Ignaševitš. Esimese eksimuseni jõudis Hipsaania mängija Koke, kui tema löögi tõrjus Akinfejev kindlalt. Edasi olid täpsed Aleksandr Golovin, Ramos ja Denis Tšerõšev. Päeva kangelane Akinfejev näitas veelkord oma sisu Iago Aspase lööki tõrjudes ja sellega viis ta oma kodumaa edasi veerandfinaali.

Hispaania - Venemaa 1:1 (1:1; 1:1; 1:1) penaltid 3:4