Kellele 166. päev, kellele alles kolmas mäng, aga PSG sai viimase ja esimese karika kätte (0)

PSG auhinnakappi rändas järjekordne trofee. Foto: Scanpix / Reuters / Pascal Rossignol

Paris Saint-Germain võitis 2020. aasta eest 2021. aasta esimese karika, alistades Prantsusmaa superkarikafinaalis 2:1 Marseille Olympique'i.

Kõigest 11 päeva tagasi PSG peatreeneriks kinnitatud Mauricio Pochettino sai seega juba kolmanda mängu järel lisada klubi auhinnakappi järjekordse, enda omasse aga karjääri esimese karika. Algselt 1. augustiks planeeritud kohtumine, mis koroonapandeemia tõttu edasi lükati, peeti ära alles 166 päeva hiljem ja ehkki PSG on uuel hooajal liigas kohati kobamisi liikunud, asuti nüüd avapoolaja lõpus ikkagi juhtima.

Mauro Icardi pealöögi tõrjus küll hiilgavalt Marseille' väravas seisnud legendaarne Steve Mandanda, kuid postist tagasi põrganud palli juures oli esimesena Icardi ja avas meetrilt vaevata skoori. Ka teise värava sünni juures mängis olulist rolli Icardi, ent seda tuli oodata 85. minutini. Siis kukutas ta end osavalt üle teiseks poolajaks Mandanda asemel postide vahele tulnud Yoann Pele ja teenis penalti, mille realiseeris vahetusest sekkunud Neymar.

Täpselt kuuajalise vigastuspausi pidanud, ent seekord 25 minutit kirja saanud brasiillase tabamus ei võtnud veel pingeid lõplikult maha, sest 89. minutil vähendas Dimitri Payet vahe uuesti minimaalseks. Enamat aga ei suudetud ja Superkarikas rändas kokku juba kümnendat ning kaheksandat järjestikust korda PSG auhinnakappi. Kuivõrd mullu võideti nii liiga, Prantsusmaa karikas kui ka liigakarikas, jäi pariislastel täielikust triumfist puudu vaid Meistrite liiga võit, millele jõuti samuti väga lähedale.

Paris Saint-Germain - Marseille 2:1 (1:0)