Katseajal endine kihlveopettur mängib koos ekskoondislastega Tarmo Rüütli käe all (1)

Leontovitš (esiplaanil sinises) Eesti kõrgliigamängus aastal 2009. Foto: Agne Rauba (arhiiv)

Nädalavahetusel alanud harrastajate jalgpallihooajal mängib Lilleküla JK Retro ridades 33-aastane Sergei Leontovitš, kihlveopettuses süüdi mõistetud endine Narva Transi poolkaitsja. 

Eesti koondise legendaarse peatreeneri Tarmo Rüütli juhendatav meeskond alustas hooaega 9:0 võiduga Tallinna Dünamo üle; lisaks Leontovitšile käisid platsil ekskoondislased Toomas Tohver (24 mängu/0 väravat), Erko Saviauk (60/1), Jevgeni Novikov (13/2), Jarmo Ahjupera (22/1) ja Andrei Stepanov (89/1), aga ka mitmed tuntud jalgpallitegelased, näiteks Eesti koondise ja FCI Levadia abitreener Vladimir Vassiljev ning FC Flora U21 meeskonna peatreener Ats Sillaste.

Erinevalt uutest tiimikaaslastest on Leontovitš tuntud valedel põhjustel. 2009-2012 Narva Transi eest Eesti kõrgliigas kokku 105 mängus osalenud poolkaitsja näol ei olnud tegu sugugi andetu jalgpalluriga (näiteks aastal 2009 kuulus ta Soccernet.ee koostatud suurimate arenejate lühinimekirja), kuid 2010. aastal sattus Leontovitš baarikaklusesse ja seejärel juba kokkuleppemängude maailma.

Kui Eesti Jalgpalli Liit 2014. aasta detsembris 26-pealise kihlveopetturite nimekirja avaldas, oli Leontovitš üks üheksast tähtajatu ehk sisuliselt eluaegse jalgpallis tegutsemise keelu saanud mehest. Formaalselt ei ole tema osalemine siiski keelatud, sest 2018. aasta jaanuaris muutis distsiplinaarkomisjon karistust ja määras Leontovitšile viieaastase katseaja; eelmisel kahel jalgpallihooajal mängis ta Transi duublis ja saalijalgpalli kõrgliigas Narva Unitedi särgis.

REKLAAM

Ent kuidas suhtuda endisesse kihlveopetturisse Retros moraalselt? Klubi asutajaks võib tinglikult lugeda Eesti Jalgpalli Liitu, kes kutsus 2009. aastal ellu võistkonna nimega Eesti Koondis, et populariseerida jalgpalli ja pakkuda endistele koondislastele väljundit. Tänaseks päevaks ei ole aga Retro ja EJL mingilgi moel seotud. Juba aastast 2013 on tegu kõigest ühega paljudest võistkondadest Eesti liigasüsteemis.

"Ühel hetkel Eesti Koondise projekt enam oma eesmärki ei täitnud ja leppisime võistkonna eestvedajatega kokku, et nad jätkavad iseseisvalt. Siis valisid nad nimeks JK Retro," selgitas EJL-i avalike suhete juht Mihkel Uiboleht.

"Sellest ajast peale klubil jalgpalliliiduga seos puudub. Nad maksavad [võistluste] osavõtutasu nagu kõik teised võistkonnad ja see, kelle nad sinna mängima valivad, on nende enda otsustada. Samal ajal mõistan, kui mõni jalgpallisõber ei pea seda klubi tausta ja nime tõttu kohaseks, aga lõpuks langetab otsuse klubi ise. Jalgpalliliidul ei ole võimalik ega mõistlik öelda, et võistkond tohib võtta ühe või teise mängija."

JK Retro logo.Retro eestvedaja Toomas Tohver selgitas, et võistkond pannakse kokku puhtalt sportlikel alustel. "Me mängime iseenda jaoks ja ma ei näe põhjust, miks Leontovitš ei võiks võistkonda kuuluda. Kas me peaksime inimese maha kandma, kui midagi on minevikus? Kõik uksed kinni panema?" arutles endine Flora ja koondise puurilukk.

"Meil on amatöörlikult kõrged eesmärgid ja ma ei näe põhjust loovutada mängijat kellelegi teisele ainuüksi seetõttu, et kellelgi on mingi küsimus minevikust õhus. Ta on võistkonda toodud, sest parandab meie sportlikku taset ja ausalt öeldes aitab võita mänge."

Lilleküla JK Retro mängib alanud hooajal Eesti meistrivõistluste III liiga põhjatsoonis, kus mullu lõpetati teisena. Võimalusest kõrgemale tõusta on korduvalt loobutud, küll aga oldi lähedal 2017. aasta väikeste karikavõistluste võidule - karikatee lõppes alles finaalis kaotusega Paide Linnameeskond III-le.

SEOTUD LOOD
1 kommentaar

Vastas   •  
(90.191.98.***)
Karistus on kantud, mis seal enam. Premium liigas võibolla vaataks klubile veidi viltu, aga III liiga amatöörina, lasku käia.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK