Kataloonia komejant jätkub: Setien pöördus kohtusse, Koemani ei lubata pingile, Bartomeud umbusaldatakse (0)

Setien ei ole nõus tühjade kätega lahkuma. Foto: Barcelona FB

Barcelona talisman Lionel Messi lubas küll 2020/21 hooajaks paigale jääda, aga katalaanide suvine virvarr sellest lõppu ei saanud. Nii mõnigi lahtine ots ootab sidumist.

Pärast jalgpalliajalukku kirjutatud 2:8 kaotust Müncheni Bayernile kinga saanud peatreener Quique Setien teatas eile, et pöördub koos kolme abilisega kohtusse, sest klubi pole seni suutnud nende lahkumisega adekvaatselt tegeleda.

Sotsiaalmeediasse postitatud kirjas selgitas endine juhendaja, et kuigi klubi juhid teavitasid tema vallandamisest avalikkust juba 17. augustil, saabus esimene ametlik kinnitus treenerile endale faksi teel alles kuu aega hiljem, 16. septembril, ja ei sisaldanud sõnagi kompensatsioonist. Nimelt pidanuks leping Setieni siduma ka algavaks hooajaks ja nii usub ta, et klubil tuleb talle aastapalk ehk 4 miljonit eurot vallandamise puhul välja maksta.

Kuni vaidlus kohtus käib, on Setien juriidiliselt Barcelona peatreener ja seetõttu ei saa klubi registreerida Ronald Koemani. Uus hooaeg algab küll alles järgmisel nädalavahetusel, kui võõrustatakse Villarreali, aga hetkeseisuga peaks hollandlane kohtumist tribüünilt vaatama.

REKLAAM

Koemani palganud president Josep Maria Bartomeu võib aga peagi juba ise ukse poole suunduda. Fännirühmitus Mes Que una Mocio kogus kokku 20 687 allkirja, millest umbusaldamise algatamiseks enam kui piisas. Barcelona peab nüüd kümne päeva jooksul kokku panema komisjoni, mis orienteeruvalt oktoobri keskpaigaks hääletuse korraldab.

Bartomeu eemaldamiseks on vaja, et näole annaks vähemalt 10 protsenti registreeritud fännidest, kellest omakorda vähemalt 66 protsenti toetaksid presidendi lahkumist. Kui nii läheb, peab Bartomeu koheselt lahkuma ja uus president valitakse detsembris.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK