Kas tõesti pole Meistrite liiga duell Borussiaga PSG jaoks elu ja surma küsimus? (0)

Pariis Saint-Germaini spordidirektor Leonardo märkis pärast meeskonna eilset 4:2 võitu Lyoni Olympique'i üle, et kuigi klubi eesmärk on ühel päeval Meistrite liiga ära võita, polevat eesootab duell Dortmundi Borussiaga elu ja surma küsimus.

Prantsusmaa kõrgliigat suveräänselt valitsevat PSG-d on Meistrite liigas kolm kevadet järjest 1/8-finaali toppama pidanud, kusjuures kahel puhul mängiti maha väga soodne seis.

Mullu võideti Manchester Unitedi vastu avamäng võõrsil 2:0, aga kodus kaotati 1:3. Tunamullu saadi kaks kaotust Madridi Realilt. Legendaarses 2017. aasta kevade duellis alistati FC Barcelona kodus 4:0, aga kaotati võõrsil 1:6.

PSG säravat koosseisu pole aga kokku pandud siseriiklike võistluste tarbeks, vaid klubi ambitsioon on sekkuda Meistrite liigas kõige kõrgemasse mängu. Veerandfinaalist kaugemale seal aga jõutud pole. Leonardo väljendas eilses intervjuus üllatuslikult seisukohta, et klubil pole tulemustega tuli takus.

"Me juhime meistrivõistlusi 12-punktilise edumaaga, läbisime Meistrite liiga alagrupiturniiri viie võidu ja ühe viigiga ning meie mängijad on väga heas vormis. Miks me peaksime Meistrite liiga 1/8-finaali kartma? Ausalt öeldes ma ei näe selleks ühtegi põhjust. Miks?

Duell Dortmundi Borussiaga pole elu ja surma küsimus. Meeskond on selleks valmis. Kui võidame, suurepärane. Kui mitte, siis jätkame kasvamist. Oleme lõdvestunud, mis ongi õige suhtumine. Soovime jõuda veerandfinaali, poolfinaali ja võib-olla ühel päeval selle võistluse ka võita," rääkis Leonardo.

PSG kohtub Borussiaga võõrsil 18. veebruaril, korduskohtumine peetakse 11. märtsil