Karmid otsused: juunikuine koondisteaken jääb ära, Balti turniir lükatakse edasi (0)

Juunis koondisejalgpalli ei näe. Foto: Brit Maria Tael

Euroopa jalgpalliliit (UEFA) otsustas tühistada kõik juunikuised rahvuskoondiste mängud. Seetõttu otsustasid Eesti, Läti ja Leedu alaliidud lükata meeste A-koondiste ja U21 koondiste Balti turniirid teadmata ajaks edasi.

UEFA teatas värskelt, et täna 55 alaliidu peasekretäri vahel peetud videokonverentsil otsustati kõik juunikuised koondisemängud edasi lükata. See otsus hõlmab nii Rahvuste liiga play-off'e kui ka naiste EM-valikmänge. Samuti teisi rahvusvahelisi maavõistluseid.

Seejärel Leedu Jalgpalliliidu presidendi Tomas Danileviciuse, Läti Jalgpalliliidu peasekretäri Edgars Pukinsksi ja Eesti Jalgpalli Liidu presidendi Aivar Pohlaku osavõtul toimunud konverentskõnes leiti, et praegu pole võimalik Balti turniiri jaoks uut aega kokku leppida.

"Balti turniir on oluline võistlus kõigi kolme riigi jaoks, kuid need kohtumised lükatakse olude sunnil edasi. Kahjuks ei saa praegusel perioodil planeerida turniiri jaoks ka uut aega, sest see sõltub Covid-19 kriisist ja sellest tulenevast mõjust rahvusvahelisele jalgpallikalendrile. Me hoiame arengutel silma peal," kõlas kolme jalgpalliliidu ühine pöördumine.

REKLAAM

"Jalgpallikogukond kõigis kolmes riigis peab andma endast parima, et võidelda Covid-19 leviku vastu. Me soovime kõigile jõudu, tarkust ja kannatlikkust," kõlas avalduses.

2020. aasta Balti turniir pidi algama 3. juunil Leedu - Eesti kohtumistega, seejärel plaanis Läti 6. juunil võõrustada Leedut ning turniir oleks kulmineerunud Eesti - Läti matšiga 11. juunil Kuressaares. U21 koondiste mängud oleks toimunud A-koondise mängudele eelnenud päeval.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK