Karel Voolaid: minu silmis näitab nool õiges suunas, aga punktid lähevad tabelis raginal eest ära (1)

Paide Linnameeskonna peatreener Karel Voolaid. Foto: Katariina Peetson

Paide Linnameeskonna peatreener Karel Voolaid nentis Premium liiga 13. voorus saadud hooaja viienda kaotuse (0:1 FCI Levadialt) järel, et kuigi mänguliselt tal meeskonnale etteheiteid pole, sest vastasel ei tekkinud ainsatki head väravavõimalust, siis reaalne tabeliseis on karm.

Kohtumise lõpuhetkedel kritiseeris Voolaid valjuhäälselt Karl Koppeli juhitud kohtunikebrigaadi tööd. "Võtan asja lühidalt kokku. See on jalgpall, siin ei saa planeerida mängukäiku. Kas tulevad vead või kollased kaardid või kuidas kohtunikul õnnestub näha või mitte. Seda kõike ei saa valida. See läheb ja treener kõrvalt saab mõjutada. On erinevaid võtteid. Tavaliselt olen ma tehnilises alas pigem rahulik, aga täna oli see loogiline reaktsioon, mis minust välja tuli.

Ju seal oli asjade kuhjumine. Kui seis ei rahulda, siis see kõik muidugi võimendub. Aga see on ka kõik. Mul pole mõtet sel teemal rohkem rääkida. See lihtsalt on niimoodi. See on enne nii, on pärast nii. Spordis tuleb vaimselt tugev olla. Mina kraaksusin ja vehkisin kätega, aga võistkond tegi seda vähem ja suutis survet edasi hoida. Mängijad tegid oma tööd hästi ega läinud kaasa.

Eks see aitab natuke rahustada kah. Eks see on nii loodud, et keegi läheb rusikatega kallale, teine röögib end tühjaks ja rahuneb maha. Ma ei ole rahulik praegu (intervjuu toimus ca 15 minutit pärast lõpuvilet – O. J.), aga ju siis karjumine natuke pingeid aitab maandada."

REKLAAM

Levadia ei tekitanud ainsatki kindlat väravavõimalust, aga võitis 1:0. Paide jaoks oli see selle hooaja neljas esikolmikult saadud üheväravaline kaotus. "Karm reaalsus. Tahaks ise ka nii võita, et midagi väga ei ole, aga saame. Täna meil mõned variandid olid ning ma oleks pahasem, kui poleks üldse midagi olnud. Et tuim 0:0 mäng ja midagi kätte ei saa ning null momenti.

Suutsime olukordi luua, realiseerida ei õnnestunud. Levadial on Premium liiga parim kaitse. See ei ole niisama tühja koha pealt, vaid ju nad seisavad targemini ja jõulisemalt. Selline "palun, pane sisse" moment oli Singhatehil, aga rohkem midagi kandikul ees ei olnud.

Ma ei tulnud klubisse, kus oli vaja võistkonda nullist üles ehitada. Standardid olid ju olemas. Kõrvalt saavad inimesed alati otsustada nii nagu nemad näevad. Minu silmis on meie nool endiselt õiges suunas. Karm reaalsus on, et punktid lähevad tabelis raginal eest ära.

Samas platsil näen Paidet sellisena nagu ma tahan, et me mängiksime. Mängupildi tulemusteks vormimine selliste vastaste vastu on raske samm. Teistega oleme hästi hakkama saanud. Kuressaarelt saime vastu nosplit, mis lõi natuke intriigi üles. Tõenäoliselt võib keegi teine tippudest ka saada. Aga ma olen väga enesekindel ja täis usku, et võistkond tuleb soovitud asjadega kaasa," rääkis Voolaid.

Ragnar Klavani vaheajal väljavahetamise osas avaldas Voolaid lootust, et keskkaitsja jättis mängu pooleli õigel hetkel. "Tal oli jalaga väike küsimus. Viimase kahe Flora-mängu koormus läks päris tõsiseks. Oli ka variant Klavanit mitte mängu panna, aga ta ise otsustas, et aitab võistkonda, mida ma kõrgelt hindan. Ning oskas ka õigel hetkel kõrvale astuda.

Võib-olla hooaja lõppfaasis oleks olukord teine, aga praeguses faasis tuleb võistkonnakaaslasi usaldada. Oleme nii Ragnari kui ka teiste mängijatega rääkinud, et komplikatsioonide puhul tuleb neist kohe teada anda, sest meil on tugevad vahetusmehed võtta, kes toovad platsile jõudu ja energiat juurde tuua."

Üllatav oli ka Deabease pingile jätmine. "Deabeas teadis juba paar päeva tagasi otsusest. Olen selle talle ära põhjendanud. Ta käitus treeningutel väga professionaalselt ja sai aru ideest. Ma ei ütle, et selleks oli ainult järgmise nädala karikamäng.

Tema viimase perioodi kuhjunud tegevuste põhjal oli vaja see otsus teha ning anda signaal võistkonnale, et saame ilusti hakkama. Sergei Mošnikovil oli vaja alustada, mitte ainult vahetusest sisse tulla. Ning väike taktikaline nüanss oli saada kätte veidi rohkem üles-alla jooksumeetreid, mida Siim Luts ja Edgar Tur äärtel pakkusid."

Paide hooaeg jätkub kolmapäeval, kui võõrustatakse Narva Transi. 

SEOTUD LOOD
SEOTUD PILDID
SEOTUD MÄNGUD
1 kommentaar

vigastus   •  
(87.119.178.***)
ei ole voolaiul õnne kah

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK