Karel Voolaid: meie ründetegevus on väga hambutu (21)

Karel Voolaid. Foto: Brit Maria Tael

Eesti jalgpallikoondise peatreener Karel Voolaid möönis pärast Rahvuste liigas võõrsil Armeenia käest saadud 0:2 kaotust, et meeskonna ründetegevus ei ole piisavalt kvaliteetne, et Euroopa koondisejalgpallis tulemusi saavutada.

Rahvuste liiga on alanud kahe kaotusega ja alagrupi võitmine, mis eesmärgiks seati, on praeguseks sisuliselt võimatu. Voolaid rõhutab, et alla ei kavatseta anda, vaid oktoobrikuistes kodumängudes antakse kõigile lahing.

Miks Eesti jälle kaotas?
Kuni 0:0 seisuni oli võrdsete võimalustega mäng. Oli selge, et kes esimese värava lööb, saab initsiatiivi ja tugeva psühholoogilise eelise endale, sest mõlemal meeskonnal oli kaotus all, pinged peal ja selg vastu seina.

Kompavas mängus õnnestus see värav lüüa Armeenial, mis jättis meisse kindlasti jälje ja andis neile kõva enesekindluse. Proovisime teisel poolajal elu ja innukust juurde tuua, et värav tagasi lüüa ja mäng enda kasuks keerata. Kahjuks see ei õnnestunud.

REKLAAM

Meie tegevus vastase väljakupoolel on hetkel sellise kvaliteediga, mis ei loo piisavalt väravavõimalusi ja neid üksikuid, mis tekkisid, ei suutnud me realiseerida. Tuleb tunnistada, et meie ründetegevus on hetkel väga hambutu ja jätab soovida.

Eesti koondis ei löönud seitsmendat mängu järjest väravat. Mis peab juhtuma, et see seeria katkeks?
Teatud õnnestumisi on vaja. Meil olid täna üksikud head võimalused, Rauno Sappinenil ja Vlasi Sinjavskil. Need olid ründajatele omased elemendid, kus nad on varem edukad olnud. Kas see on enesekindluse küsimus? Võib-olla rahvusvahelisel tasemel tõesti.

Nad on mõlemad koduliiga mängijad ja tänasel päeval on meie ründavate mängijate valik selline, et välismaal mängivad ainult Sergei Zenjov ja Henrik Ojamaa. Ka nemad koguvad alles vormi ega ole teistest valikus olevatest meestest peajagu üle. Kindlasti on see ka üks põhjus, miks Eesti
koondis ei ole väravaid löönud. Standardolukordasid oleme teeninud, aga mitte nii palju, et sealt väravaid lüüa.

Kuidas mõjutas Eesti mänguplaani Ken Kallaste sunnitud väljavahetamine?
Meil jäi teiseks poolajaks ainult kaks vahetust. Oleks väga tahtnud ka Sergei Zenjovi väljakule tuua, aga kahjuks ei saanud. Teisalt sai Ken kaitses päris hästi hakkama Tigran Barseghjaniga. Henri Järvelaid tuli mängu ja teatud ebakindlus tema kaitsetegevuses oli.

See pole etteheide, vaid tema tänase päeva kvaliteet. Ta ei ole harjunud sellise klassiga mängijatega nädalast nädalasse pusima ja andis oma äärel piisavalt palju ruumi, et vastased said sealt rünnakuid üles võtta.

Kaks kaotust tähendavad, et kevadel jalgpalliliidu presidendi sõnastatud eesmärgi - alagrupi võit - täitmine on väga vähetõenäoline. Kas see muudab lähenemist ülejäänud neljale Rahvuste liiga mängule ja neis saavad nooremad mängijad rohkem vastutust?
Selline olukord on tekkinud, aga meil on veel mänge ees ja need algavad seisult 0:0. Meie vastased on üpris sarnaste lähenemisviisidega. Gruusia tuli julgemalt, Armeenia kompas ja vaatas. Kodus Põhja-Makedoonia ja Armeeniaga mängides (need matšid ootavad koondist ees oktoobris – O. J.) ei taha me kindlasti autsaideri rolliga leppida.

Praegune turniiritabel ei ole lõplik. Me ei taha alla anda, vaid võidelda. Oleme raskes seisus, see on selge. Ja rünnak ei toimi. Aga sellise suhtumisega me järgmisele koondiseaknale vastu minna ei saa. Peame olema heas kontaktis mängijatega, julgustama neid ja uskuma, et neil läheb klubirindel paremini.

Nad peavad ise ka uskuma ja oma karjäärile kaasa aitama, et sealt järgmisi samme teha. Siis saame korraliku löögijõulise Eesti koondise kokku. Me pole kunagi Eestis kellelegi lahingut andmata jätnud ja sama kehtib ka meie järgmiste vastaste kohta.

Selgita palun rohkeid muudatusi algkoosseisus.
Olen varemgi ütelnud, et Eesti koondise mängijate kehaline võimekus ja individuaalne kvaliteet kestmaks säärase tempoga kohtumisi pole piisavalt kõrgel tasemel. Nad ei mängi nädalast nädalasse kolme-nelja päeva tagant rahvusvahelisi kohtumisi. Ainuke mängija, kes seda seni on teinud, on Karol Mets.

Teised mehed on kas Eesti liiga tasemel või pole piisavalt palju mänguaega saanud. Antud hetkel pole mängijate kehaline konditsioon nii hea, et seda kvaliteeti hoida. Samas selge on see, et usun kõigisse koosseisu valitud mängijatesse. Tahan anda teatud meestele võimalust, et nad saaksid
karastust. Alustanud ja mittealustanud meeste kvaliteedivahe ei ole nii suur.

Miks mängis Mattias Käit paremkaitses ja miks alustas keskpoolkaitses Ilja Antonov, mitte Vladislav Kreida?
Käit paremkaitses oli minu silmis parem lahendus. Arutasime treeneritega pikalt, kas parem lahendus on Märten Kuusk või Käit. Tagantjärele võin öelda, et Mattias täitis ülesanded ja oma rolli väga hästi. Tulevikus ei ole tegemist äärekaitsja, välja arvatud siis, kui tekib sundolukord nagu praegu.

Ilja annab alati maksimumpanuse ja on tõeline professionaal. Ning ka Flora mängijad pole võimelised tegema kahte mängu järjest. Kreidal on päris palju mänguminuteid all ja ka tema taastumine on keeruline. Väljak oli raske ja pehme. Nägin, et Ilja ja Mihkel Ainsalu, kes tegid mullu sügisel koos päris kõvad mängud, kooslusega saame keskväljal teha seda, mida plaan ette nägi.

SEOTUD MÄNGUD
21 kommentaari

Steve Kullus   •  
(176.46.60.***)
Nõrk plaan
AinUlttauntau   •  
(146.255.183.***)
See komöödia läheb iga hetkega aina mahlakamaks. Need kommentaarid👏😂 pole kogemusi, praktikat, ei jõua kaks mängu, hambutu. Äkki tuleks endale peeglisse vaadata ja saada aru, et ise oled jube kehv treener, mitte mängijad nõnda hädised.
mboopi   •  
(82.131.39.***)
Palun hakkame kõige klassikalisemat 4-4-2 formatsiooni mängima. Ühe ründajaga mängimine meie tasemel on juba eos katastroof.
Denis Krestinin   •  
(85.253.227.***)
Las Voolaid paneb ametit maha.Ta ei ole selleks valmis aga ei saa tunnistada.Koolitused ja juhendamine on erinevad asjad.

Kutsuge Rogic tagasi Eestisse,vähemalt ta paneb koondisele ründeva mängu ja palli valdamise stiili. Jah,ta ei saanud levadiaga kulda Eesti tasemel kus liiga on ainult parem San marino ja Andorra oma , aga põhjus oli levadia psüholoogia ja nende mängijate kvaliteet ehj mitte kõik mängijad olid valmis selle Europaa tipp jalgpalille õpetamiseks.
Eesti parimatest mängijatest Rogic suudab teha kindlasti väärt eesti koondist ja mida varem ta saaks alustada seda parem läheb meie Fifa world cup 2022 qualification
#11   •  
(85.253.32.***)
Kaarel, aitab küll, loll kes vabandust ei leia. Pehrssoni ajal oli ka pilt ilusam kui praegult.Sa ei saavutanudnoortega midagi ja ei saabuta ka meestega, ole mees ja asuta ise tagasi !!!!!!!
#11   •  
(85.253.32.***)
Häbi on praegult, viimane värav oli täpselt aasta tagasi.
#11   •  
(85.253.32.***)
Tooge Rüütli tagasi või laske proovida siis juba Prinsil.
keitsik   •  
(87.119.178.***)
Üle aastate kõige sitem treener Eesti ajaloos
Jaak   •  
(82.131.103.***)
Prins on noortega näidanud,et saab hakkama?
Alexej Lvov   •  
(82.147.162.***)
Eestis enam pole jalkat....
Eestis on liivakast ,kus titad märatsevad oma ette,
Ja pealt neid passib võõrasisa Pohlak-Karvane)))
Alexej Lvov   •  
(82.147.162.***)
Muuseas Nõmme Kalju peaks nagu pidama Euromängu....
Aga mis on tegelikult?
Joppa kolja.....pool tiimi on suremas!
Kas see siis pole lasteaed?
nahhui!
Edson   •  
(193.40.148.***)
Kui midagi positiivset otsida siis Hein ja Tunjov jätsid hea mulje. Heina gabariidid on ikka väga head, hea jalamäng, juhendab, kehakeel on enesekindel.

Tunjov tahtis ja julges ka ette võtta, esialgu kõik veel ei õnnestunud aga keskpooliku koht sobib talle paremini kui ääreründaja koht.

Siniavski oli ka alguses hea, hiljem väsis. Teisi väga kiita ei saa, vb Anireri, kes lülitus hästi ja temaga jäid pallid ees ka veidi pidama ja suutis neid sealt jätkata.
A. Polõnski   •  
(88.196.48.***)
Mind pigem huvitab, mida treenerihärra mängudevahelisel ajal teeb? Vastased teada juba eelnevalt, piisavalt on aega nende mängujoonised, tugevamad-nõrgemad küljed sellgeks teha. Mida Voolaid trennis teeb, kuidas ta meestele omi nägemusi selgitab, kuidas üllatuskäike välja nuputab jne? Või ongi nii, et kogunemistel joostakse väheke, taotakse nelinurgas palli, tehakse koosolekutel nalja ja mängupäeval joostakse platsile mängima nii nagu iga mees seda oskab.
Alexej Lvov   •  
(82.147.162.***)
to A.PolAunski
Täielikult nõus. Aga see pole põhi probleem.
Eesti Jalkal on onkoloogia. Räägitakse: Sant ka elab ,kuid mis elu see on ....
sama pilti näeme jalkas : Kolmas aste ,veel hingab ,kuid varsti on pizdec!
Pizdec on seotud Vasiljevi lahkumisega, Giper ahnusega Karvase poolt(ei raiska raha ravile),see tähendab ,et võtta korraliku treneri välismaalt (mitte Perzonit),kes kepiks poise,nagu välismaal.....Reim,Voolaid ...seal tulevadki ,,nelinurgas palli,,
Ja kõige sitem on see et keegi ei hakka Karvasele vastu! Põhjused on peopesa peal...veel kord nahhui!
Wingback   •  
(213.180.19.***)
Maailma tripptreenerid ei teeks siin ka sitast saia. Mängijaid ei ole ...
Alexej Lvov   •  
(82.147.162.***)
Oled kindel?
Enne tuleb proovida,
hullemaks ei lähe , niigi põhjas(((
ps Ja veel. Metsloomad tsirkuses vot mis teevad....praktiliselt toidu eest.
samuti võiks ju meie poisikestega)))
Siks Bäkk   •  
(84.50.165.***)
Jagan Wingback'i arvamust. Omalt poolt lisaks, et tagasohoidliku kogemustepagasiga treener tõmbab lihtsalt kogu kriitikatule enda peale. Emotsioonide tuhinas kriitikat treeneri suunas paugutades, unustavad paljud meie jalgpalli suuremad ning staatilisemad probleemid.
parool_on_123456   •  
(91.129.101.***)
Probleem 1. Eesti jalgpalli-süsteem
Probleem 2. Diktaatorlik süsteemi juhtimine
Probleem 3. Onupoja poliitika
Probleem 4. Ressursi-puudulikuse taha pugemine
Probleem 5. Täielik visioonitu ja strateegitu olevikus ning tuleviku jaoks tegutsemine
Probleem 5. Ajakirjanduse asjatundmatu ving, mis tekitab pingeid ja suuremaid ootusi jalgpalli armastajates, reaalsust arvestamata Kole on lugeda konnatiigi "spetsialistide" arvamusi või kuulata "klapid peas" spordikommentaatoreid.
Probleem 6. Eestlaslik tagasihoidlik mentaliteet.
Probleem 7. Eesti kodu.

Kui suudame suurema pildi probleemid kuidagi minimaalsemaks saada, siis on alles reaalne, et võime tampida oma kaaskannatajatest süsteemiohvrid eesti jalgpallurid ja - treenerid mutta.

Seniks aga tulge maa peale tagasi!
Alexej Lvov   •  
(82.147.162.***)
to parool on...
Vastus lühike.
Olid nimetatud 7 põhjust.Ok.
Aga maakaslaseid huvitab : KES ,MIDA ja MILLAL hakkavad muutma?
Palun vastust.
Aimar Veri   •  
(146.255.180.***)
Pakun, et Pohlak peaks kommentaariumitest paar kolm asjalikku venda pukki panema kes saavad aru, milles probleem seisneb 😁😂
parool_on_123456   •  
(91.129.109.***)
Aimar, ükskõik kes pohlaku poolt pukki pannakse ei muudaks üldpilti.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK