Karel Voolaid: Eesti peatreener ei tohi olla üliõnnelik ainult ühe punkti üle, aga kahjuks ma täna olen (1)

Eesti koondise peatreener Karel Voolaid. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Eesti koondise peatreener Karel Voolaid tõdes pärast Minskis Valgevenega tehtud 0:0 viiki, et antud hetkes ja olukorras tuleb tabelisse teenitud ühe punktiga rahul olla.

"Muidugi on hea meel. Täna on kahjuks valdav emotsioon rõõm teenitud punkti üle. Sõna "kahjuks" ütlen, sest olen piisavalt ambitsioonikas. Eesti koondise peatreener ei tohi olla üliõnnelik ainult ühe punkti üle, aga kahjuks ma täna olen.

Otsustame täna esile tuua Voolaidi pragmaatilist poolt. Mõtteid oli erinevaid. Kas minna panga peale, sest kaotada pole ju midagi? Või siis ikkagi olla hästi ratsionaalne ja enne mõelda, kui pea ees kuhugi lennata? Teatud kohtades see ratsionaalsus õigustas ennast, aga me ei pääsenud ka sellest, et enda värava ees läks kohati tuliseks.

REKLAAM

Mängijatele oli räägitud, et liidrid peavad väljakul tunnetama, kas meil läheb asi liiga hurraa peale või mitte? Ning mina vaatan kõrvalt, kas on vaja sekkuda või mitte? Ootasin esimesi reaktsioone mängijatelt, sest olen selle kallal vaeva näinud, et mängijad võtaksid rohkem otsuseid vastu. Meie pingi pealt toetame.

Kostja näitas vahepeal meestele, et rahu-rahu. Rahustasimegi maha ja saime mingi rütmi taas kätte, aga eks Valgevenel oli rohkem tuli takus kui meil. Seoses kodupubliku pingega. Eks nende meedia tulistab neid praegu korralikult. Meie mõte oli, et võiks ju võita ja neile sahmaka krae vahele panna, aga teisalt tahaks ühe punkti kätte saada.

Nullist lahti saamine oli vaimselt ka tähtis, sest kutid panevad maksimumi mängu. Kõik jooksid ennast platsi peal kaltsuks ja nad peavad vahepeal kogema "hea küll, täna käib viik kah" sorti tundeid. Aga ma ei lasen neil riietusruumis olla rahulikud, mitte õnnelikud," rääkis Voolaid.

Valgevenel kohtumise lõpus tekkinud võimalused Voolaidil hirmuhigi nahale ei toonud. "Võiksin praegu särgi seljast võtta ja te näeksite, et kaenlaalused on kuivad!" teatas ta võiduka naeratuse saatel ajakirjanikele.

Järgnevalt Voolaidi mõtted erinevatel teemadel:

Sergei Lepmetsa eelistamisest Matvei Igonenile. "Mardi (väravavahtide treener Mart Poom – O. J.) sisetunne ütles, et täna peab seisma mehisem mees. Matveil on veel natuke minna. Aega on ja küll tulevad ka tema momendid. Ta ei pea kaua ootama."

Mängutempo alla löömisest nii Lepmetsa kui ka aute visanud äärekaitsjate poolt. "Ütlesin meestele, et kui nad tunnevad, et on vaja tempo maha lüüa enda kindluse suurendamiseks või võistkonnale rahu andmiseks, siis nad võivad seda teha. Aga kohustust polnud. Ju Lepmets tundis, et on vaja. Vahel vajab võistkond kahte-kolme lisasekundit. Kohtunik meile kraesse ei karanud."

Vladislav Kreida algkoosseisudebüüdist. "Need, kes Kreidat ei tea, võib-olla üllatusid, et nii noor poiss põhikoosseisus, aga Eesti jalgpalliga kursis olevad inimesed vast mitte. Flora suviste eurosarjamängude põhjal võis öelda, et temas on juba stoilisust. Rääkisime kaaslastega, et nad annaksid Kreidale rahu ja tuge.

Mu nõudmised on tema suhtes nii kõrged, et ma ei kiida teda. Aga ütlesin Kreidale, et nägin seda, mida ta juba tänases päevas ongi ja mida tahan temast uuesti kätte saada. Et saada Eesti parimaks nr 6-ks, on tal vaja kuulata treenereid ja olla oma stoilises mängu käigus tehtud otsustes ja toimetamistes veel kiirem. Siis läheb tema klass Euroopa omale lähemale."

Paremal äärel taas hästi esinenud kogenud Sergei Zenjovi asendamatusest. "Kahjuks hetkel nii on. Mul on hea meel, et ta suutis oma keerulises seisus jalalihasega nii palju lipata. Vahetusse tulles ta mainis moka otsast, et oleks jaksanud veel, aga hindasin lisaks ülespoole jaksamisele ka kaitsesse jaksamist, kus ta võttis juba pikemaid puhkepause.

Ääremängijad peavad klubides rohkem mänguaega saama. Vlasi Sinjavskil on kõvasti juurde panna. Ilmselt on pikk hooaeg ta aku tühjaks tõmmanud. Niivõrd mahukat hooaega pole tal ju varem olnud. Võib-olla näeme uue aasta alguses meie noorte ääremängijate uut esiletõusu. Järgmise kuu ajaga vaevalt keegi neist Zenjovist mööda astub."

Koosseisumuudatustest pühapäevaseks mänguks Saksamaaga. "Vaja on tuntavalt värskendada. Plaanid näevad seda ka ette. Tuleb kindlasti vahetusi. Võistkonnaga on räägitud, et meestel oleks valmistumisel rahu. Eks ma mängijatüüpide järgi, et kes sobivad rohkem tramburai-mängu ja kes ülesehituse-mängu. Pühapäeval on neid tramburai-vendasid vaja." 

SEOTUD LOOD
SEOTUD PILDID
SEOTUD MÄNGUD
1 kommentaar

ROOTSI KUNN   •  
(90.191.150.***)
Karla jäi ja koondis jäid vähemalt kahe jalaga maapeale mitte nagu ETV kommentaatorid :)

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK