Kams: Piiroja saatis sõnumi, et mul hakkas just välja tulema, aga ma tahtsin lõpetada tipus (0)

Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Sel nädalal karjääri lõpetamisest teatanud Tallinna Flora kapten Gert Kams (34) selgitas, et tahtis lõpetada tipus olles.

"Ma olin karjääri jooksul enda jaoks selgeks mõelnud, et kui ma ühel hetkel profijalgpalli lõpetan, siis see saab olema minu enda tingimustel - lõpetan siis, kui olen heas vormis ja tipus. Ja mis võiks veel parem olla, kui lõpetada nüüd, kui meeskond on Eesti meister? Eks vanus on ka juba selline, et tuleb natuke mõelda iseendale ja tervisele," rääkis Kams.

"Raio Piiroja saatis mulle ükspäev sõnumi, et miks sa nüüd ära lõpetad, sul just hakkas välja tulema! Järgmine lõik sõnumist oli see, et "samas õige, tipus on hea lõpetada, mitte nagu mina, liigesed-luud pooleks ja edasine elu piisavalt raske". Ta mainis ka ära, et tal paatkonnas on üks vaba koht, et äkki läheksin kalameheks. Ma küsisin, et kas see on kahene aerupaat. Ta vastas, et "ei ole, pärast aerutamist oled väsinud, see pole päris selline töö". Siis ma ütlesin: "Okei, ma isegi võiksin tulla, aga kas sa saaksid mind siit Tallinna alt hommikuti peale võtta?" Sellega ta väga nõus ei olnud."

Kamsi sõnul ei olnud ta hooaja alguses veel lõpetamisotsust teinud: "Pigem tuli see otsus suve lõpus või sügise alguses."

REKLAAM

"2017 oli minu jaoks päris keeruline aasta. Ma olin pool hooaega vigane ja pärast, kui terveks sain, ei olnud mäng enam päris see. Tahan ikkagi mängida heal tasemel jalgpalli ja olla noortele eeskujuks, ma ei taha niisama kuidagi väljakul olla," jätkas Kams.

34-aastane paremkaitsja ütles, et ta oleks lõpetanud ka juhul, kui Flora poleks meistritiitlit võitnud. "Muidugi oleks siis tunduvalt raskem olnud seda otsust sellisel kujul teha, aga ma arvan, et oleksin siiski enda varasemale otsusele kindlaks jäänud."

Seda, mida ta edasi tegema hakkab, Kams veel ei öelnud: "Seda näitab elu."

"Kas ma kohe treenerina jätkan? Ma olen 15 aastat elanud põhimõtteliselt kogu aeg samas rutiinis. Kui ma peaksin treeneriks hakkama, siis on minu arvates kohustus veel suurem. Ma pigem arvan, et treenerina ma ennast praegu ei näe, aga never say never."

Oma karjäärile tagasivaadates rääkis Kams: "Ma ei kahetse midagi. Kui natuke vaadata minu tausta, siis ma tulin põhimõtteliselt ühel hetkel Otepää suusahüppetornist Valga Warriorisse jalgpalli mängima. Olen teinud päris palju tööd."

"Loomulikult võib mõelda, et oleks võinud mõned aastad rohkem välismaal mängida või mida iganes, aga ma ei kahetse midagi. Need aastad Floras on olnud väga kihvtid. Viiest tiitlist on väga raske midagi esile tuua, võib-olla esimene tiitel oli kõige emotsionaalsem," lisas ta.

Täna pidas Kams 408 pealtvaataja ees oma 408. mängu Flora särgis ning lõi kaks väravat, aidates meeskonnal FC Kuressaaret 7:0 võita.

"Esimese värava lõin karistuslöögist suhteliselt samast kohast nagu 2019. aasta alguses [koondisemängus] Dohas Soome vastu. Teine värav oli pigem improvisatsioon. Vaatasin, et ees on jube palju ruumi, ja kui Kostja [Vassiljev] palli sai, siis ma juba teadsin, et küll ta mulle palli õigesse kohta paneb ja mul tuleb lihtsalt i-le täpp panna. Kui mind välja vahetati ja kui mäng lõppes, siis oli emotsioone palju. Sõbrad ja terve pere olid siin," rääkis Kams tänasest mängust.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK