Kallaste ja Käit said kontrollmängudest väärt võidud (0)

Võõrsil mängivatel eestlastel oli kontrollmängudes haruldaselt hea päev: Ken Kallaste, Mattias Käidi ja Andreas Vaikla klubid noppisid võidud, Karol Mets ja AIK said kirja viigi.

Horvaatias laagerdav Domžale alistas 2:1 Serbia superliiga klubi Ivanjica Javori. Serblased läksid viiendal minutil ette, aga viik toodi kiiresti tabloole. Mattias Käit sekkus vahetusest 60. minutil ja 81. minutil sündis ka Domžale võiduvärav. Sloveenias jätkatakse mängudega veebruari kolmandal nädalavahetusel.

Ken Kallaste tööandja GKS Tychy sai võõrsil 2:1 jagu Tšehhi kõrgliigaklubist Opava Slezsky, kuigi jäi juba teisel minutil kaotusseisu. Väravad 79. ja 86. minutil keerasid seisu siiski poolakate kasuks; Kallaste tegi kaasa kõik 90 minutit. Poola esiliigas jätkatakse mängudega veebruari lõpus.

AIK hooaja teine kontrollmäng lõppes 1:1 viigiga Västerase vastu - suure osa karjäärist Inglismaal veetnud Sebastian Larsson viis pealinnaklubi varakult ette, aga kümmekond minutit enne lõpuvilet külalised viigistasid.  Karol Mets mängis kolmemehelises keskkaitses kaasa esimesed 45 minutit.

Andreas Vaikla leivaisa Norrköping alustas 2020. aastat Skandinaavia derbiga Sarpsborgis ja võitis 2:1, võiduvärav sündis 20 minutit enne lõpuvilet. Avapoolaja võitis Norrköping 1:0, aga teist alustas Sarpsborg kiire väravaga. Vaikla minuteid ei saanud. Hooaeg algab nii Metsa kui Vaikla jaoks Rootsi karikavõistluste alagrupiturniiriga veebruari lõpus.