Kallaste ähvardas kalkuleerima hakkavad nooremad kolleegid liistule tõmmata (0)

FC Flora äärekaitsja Ken Kallaste. Foto: Brit Maria Tael

FC Flora 33-aastane äärekaitsja Ken Kallaste manitses päev enne Konverentsiliiga alagrupikohtumist Belgradi Partizaniga nooremaid kolleege, et need ei tohi mõelda edasisele tihedale graafikule, vaid keskenduda tuleb ja tohib ainult järgmisele mängule.

"Närvilisust ei näe ma kuskilt. Pigem valitseb meeskonnas positiivne emotsioon. Meil on hooaja lõpuni jäänud viis mängu, mis kõik on head ja tugevad mängud. Selle nimel me jalgpalli mängimegi, et saada tugevaid matše ja igast kohtumisest õppida. Näen asju ainult positiivselt.

Ka see, et meil on mängude vahel ainult kaks päeva puhkust (kaks päeva pärast Partizaniga kohtumist on Flora vastaseks Paide ja veel kaks päeva hiljem Levadia – O. J.). See on uus situatsioon nii treeneritele kui ka mängijatele, aga teeb meid kokkuvõttes ainult tugevamaks," lausus Kallaste.

Kogenud äärekaitsja lükkas otsustavalt ja jõuliselt tagasi võimaluse, nagu võiks või tohiks mõni Flora jalgpallur endale homse euromängu eel lubada pikemas plaanis mõtlemist. Näiteks nii, et äkki tuleks seoses eesootavate Premium liiga tähtsate lahingutega natuke jõudu säästa.

REKLAAM

"Jalgpalluri elu käib üks mäng korraga. Pole mõtet järgmistest mängudest, Paidest ja Levadiast rääkida. Praegu on Partizan, sellele keskendume, selle nimel teeme tööd ja need, kes mängivad, annavad endast kõik. Kui ma vanema mängijana näen kedagi, kes läheb viilima, siis vaatame pärast selle poisiga edasi," teatas Kallaste.

Olgu lisatud, et viimase lause peale ilmus kõrval istunud peatreeneri Jürgen Henni näole lai muie.

FC Flora jaoks on edasipääs võimalik juhul, kui homme alistatakse Partizan, kaks nädalat hiljem võõrsil Gent ning Partizan omakorda ei saa viimases voorus jagu Anorthosisest. Kuivõrd palju Kallaste selles olukorras edasipääsust, mis teoreetiliselt ju võimalik, veel mõtleb? "Nagu ütlesin, siis üks mäng korraga, ulmeasju ei mõtle. Sisemas loodan muidugi, aga mängule lähen targalt peale. Üks mäng korraga, võtame ära ja siis vaatame edasi."

Flora jaoks oli täna kell 12 A. Le Coq Arenal tehtud treening esimene loodusliku muru harjutuskord pärast novembri alguses Famagusta Anorthosisega peetud matši. Eesti koondisesse kuulunud mängijad said vahepeal ka muru peal harjutada, aga nemadki pidid koondisest naastes liikuma Premium liiga jaoks kunstkattele, kust nüüd murule naasti.

"Isiklikult tunnen, et kunstmurult murule liikuda on lihtsam kui vastupidi. Homses mängus ei tohiks see suurt jälge jätta, et päev enne murule tulime. Poisid nautisid mõnuga ja plats oli täitsa hea, sest on vahepeal ju puhata saanud. Väga mängitav väljak tundus," hindas Kallaste homset võitlusareeni.

Kohtumisele lubatakse seoses riigis kehtestatud piirangutega 2000 pealtvaatajat. "Kahju, et rohkem publikut ei saa, aga loodan staadionil kogeda samasugust emotsiooni nagu mängus Anorthosisega. Eelmine kord oli mõnus, küttis mängijad üles, sest oli tunda, et paljud on meiega."

Flora – Partizan kohtumine algab neljapäeval kell 17.30, otsepilti näitab Viaplay. 

SEOTUD LOOD
SEOTUD PILDID
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK