Vähemuses Kalev jättis duublite heitluses Kalju lõpuminutitel tühjade pihkudega (0)

Igor Subbotiniga Kalju kaotas duublite lahingus Kalevile. Foto: Brit Maria Tael

Esiliiga B 29. vooru kohtumises toimus Hiiul duublite heitlus, kui Nõmme Kalju võõrustas Tallinna Kalevit. Veerandtund enne mängu lõppu vähemusse jäänud Kalev suutis lõpuminutitel siiski võidu vormistada ja magusad võidupunktid tabelisse kirjutada.

Hooaja lõpp näitab oma ilminguid, sest klubid, kel on miskit mängus, ei taha seda kaotada ja seetõttu oli näiteks võõrustajatel sel hooajal esmakordselt duubli koosseisus ründav poolkaitsja Maksim Gussev. Külalistel oli väravasuul Stiven Raider, kes viimase kuu jooksul on taandunud esindusmeeskonna põhiväravavahi kohalt duublisse, ent sellest hoolimata oli ülimalt aktiivne ja juhendas omasid kogu mängu jooksul valjuhäälselt.

Kohtumise esimene poolaeg meenutas täiesti klassikalist hilissügist mängu, kus on momente vähe, on võitlust, ent kumbki suurt midagi korda saata ei suuda. Ainuke märkimisväärne moment oli enne pooltunni möödumist, kui nõmmekate pallikaotuse järel edestas Daniil Timofeev kaitsjaid ja pani palli tagumise nurga suunas teele, ent kuna üritus oli nõrgemapoolne, oli see vastaste puurilukule kergeks saagiks.

Teise kolmveerandtunni alguses kõlas võõrustajatele äratuskell kohe avaminutitel, kui Kalevi rünnakul saadeti pall postipõrkest auti. 52. minutil andis Georgi Pasetšnik vasakult äärelt passi ja Stanislav Tsõmbaljuk suunas peaga kõrge palli niivõrd ilusalt väravasse, et jättis vastaste puurivahi täiesti võimetuks - 1:0. Loetud minutid hiljem tundus viigiseis tablool olema justkui kindel, aga vabalt positsioonilt teele pandud löögile saadi end kuidagi ette ja pall lendas raamidest napilt mööda. Poolaja keskel lajatasid külalised ühest üritusest palli postipõrkest üle otsajoone. 70. minutil oli seis viigis, kui vahetusmängija Ramon Smirnov pani löögi teele, mis võttis rikošeti ja lõpetas väravas - 1:1.

Viis minutit hiljem jäid külalised aga totakalt vähemusse. Kalju teenis audi, mida läks viskama duublisse heidetud Igor Subbotin. Teda aga takistas äärejoonel koha sisse võtnud Mikk Johannes Siitam, kel oli mängu avaminutitel tehtud veast juba kollane kaart all. Kalju mängija ei saanud seetõttu palli mängu panna, lükkas vastast, mille peale kõlas vile ja mõlemale osapoolele näidati hoiatuskaarti - kodumeeskonna mängijale halva reageeringu eest ja külalismängijale ebasportliku käitumise eest, et ei lubanud neil palli mängu panna ja see tähendas Siitamile teist kollast ning sellega ka mängust eemaldamist.

Külalistel oli kasutada heast kohast karistuslöök ja palli taha asus loomulikult ei keegi muu, kui mees, kel jalas korralik purakas olemas - Subbotin - ent löök tuhises ristnurgast napilt mööda. 86. minutil läksid emotsioonid keema, kui kodumeeskonna Artur Šarnin läks keskväljal kahevõitlusesse hilinenult suurel kiirusel sisse ja teenis selge vea. Kalevi omad nõudsid küll otse punast, ent vilemees jäi endale kindlaks ning olukorra tipuks välkus vaid kollane kaart. Minut peale seda suutsid külalised aga nõmmekate väravaesises segasummasuvilas kuidagi palli raamide vahele äsada ja sellega seisuks 1:2 teha, autoriks taaskord Smirnov. Külalised elasid suure ehmatuse üle veel 90. minutil, kui järjekordse karistuslöögi järgselt oli aktsioonis Subbotin, kes palli latti lajatas.

Tänu võidule püsib Tallinna Kalevi duubel kinni 3. kohas, samal ajal, kui Nõmme Kalju duubel jätkab hetkel 8. kohal, mis on üleminekumängude koht, ent eespool oleva FA Tartu Kaleviga on vahe vaid üksainus punkt. Järgmises voorus sõidab Kalju duubel Dvigateli staadionile külla tabeliliider FC Tallinnale ja Kalev omakorda võõrustab Tartu Welcot.

Mängu statistika (Kalju U21 - Kalev U21)

Pealelöögid: 11:14
Neist väravale: 4:7
Postid/latid: 1:2
Nurgalöögid: 1:8
Suluseisud: 1:6