Kalašnikovs: Esiliigasse kukkumine on mulle valus ka isiklikul tasandil (5)

Tallinna Kalevi peatreener Dmitrijs Kalašnikovs. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Tallinna Kalevi peatreener Dmitrijs Kalašnikovs ütles pärast võõrsil Narva Transiga tehtud 1:1 viiki, et emotsionaalselt võttes väärisid nad võimalust oma kõrgliigakõlbulikkust viimases voorus FC Kuressaare vastu tõestada, aga kuna turniiritabel ei valeta kunagi, siis pole Esiliigasse langemises põhjust süüdistada kedagi peale iseenda.

"Andsime lõpus vägeva lahingu, aga sellest ei piisanud. Eelmise hooaja lõpus juhendasin FC Kuressaaret ja jäime Premium liigasse püsima, aga võib-olla ei suutnud ma meeskonda ülearu palju muuta. Tänavu oli teisiti. Muidugi on see väga valus, et me välja langesime. Aga meeskond tegi viimaste kuude jooksul 180-kraadise pöörde. Muutus oli totaalne.

Seda näitab ka statistika. Minu juhendamisel peetud 10 mängust teenisime 10 punkti. Eelnevast 19 mängust sai Kalev 9 punkti, kusjuures 14 viimases mängus enne minu saabumist oli saldoks kaks punkti ja kolm löödud väravat. Kalev oli punane latern, kel polnud mingit šanssi väljakukkumisest pääseda. Aga nüüd olime eelviimase vooruni konkurentsis ja kui kaks mängu Legioniga välja jätta, jõudsime igas mängus väravani," sõnas Kalašnikovs.

Sealjuures tuleb rõhutada, et lätlane ei muutnud meeskonna koosseisu, vaid hakkas tulemust näitama samade mängijatega, kes olid Kalevi eest platsil ka hooaja esimeses pooles. "Ma ei ole Eesti kõrgliigas enam algaja, vaid tunnen meeskondi ja mängijaid (Kalašnikovs juhendas mullu kolm kuud Narva Transi ja kolm kuud FC Kuressaaret – O. J.).

Aga peamine põhjus on ilmselt, et minu meetodid ja põhimõtted sobisid Kalevi meeskonna liikmetega hästi kokku. Kalevis on hea kooliga, andekad ja targad jalgpallurid. Minu käest said nad juurde teadmisi ja mõtteid, millest nad varem puudust tundsid, aga mis võimaldasid neil oma võimed välja käia."

REKLAAM

Eelmise hooaja alguses Narva Transi juhendanud, viimasteks kuudeks FC Kuressaare peatreeneriks palgatud ja tänavu suvel taas Eestisse saabunud Kalašnikovs juhtis tähelepanu oma senise Eesti-karjääri eripärale – kõik tööotsad on jäänud lühiajalisteks.

"Premium liigast väljalangemine on valus ka mulle isiklikult. Kalev on Eestis mu kolmas klubi, mis on välistreeneri kohta haruldaselt suur arv. Aga Transis sain töötada kolm kuud, Kuressaares kolm kuud ja nüüd Kalevis samuti kolm kuud. See pole piisav aeg, et saaksin näidata oma tõelisi oskuseid. Ma pole saanud kordagi läbi viia hooajaeelset treeningprotsessi, meeskonna komplekteerimist.

Ning nüüd kukkusime välja. Kui meeskond oleks püsima jäänud, oleksin ka mina Kalevisse jäänud. Aga nüüd ma ei jää. Klubil pole selle jaoks võimalusi. Igatahes seni on mu jutud juhtkonnaga olnud, et kui jääme püsima, siis jään ka mina. Aga kui kukume, siis on neil noori andekaid treenereid, keda tahavad kasutada.

Viimastel nädalatel tundsin meeskonnas selget võitude ja väravate lõhna, mille toel liikusime ülespoole, aga nüüd sai see kõik järsku otsa. Olen poistega rahul. Laupäeval Legioni vastu tegime minu ametiaja ilmselt kõige kehvema esituse, aga täna olime võõrsil Transi vastu, mis on alati keeruline mäng, jälle oma näo ja stiiliga meeskond. Jah, Transil oli võidule veidi lähemal, aga kokkuvõttes oli see väga tasavägine mäng.

Tabel näitab alati 100% ära selle, mida keegi väärib. Aga emotsionaalselt võttes väärisime me minu meelest võimalust viimases voorus FC Kuressaare vastu tõestada, et kuulume Premium liigasse. Nüüd pean aga oma endist klubi õnnitlema. Nad olid piisavalt stabiilsed. Turniiritabel ei valeta kunagi," rääkis Kalašnikovs.

Kui asjad ei muutu, jääb tema viimaseks mänguks Kalevi peatreenerina laupäevane duell FC Kuressaarega. 

SEOTUD LOOD
SEOTUD MÄNGUD
5 kommentaari

Vahetus90min   •  
(51.68.220.***)
Koondise etteotsa?
Nõunik   •  
(86.110.44.***)
kas see kalevi kukutamine ei ole läbinähtavalt kokkuleppe hõnguline? legion läks mängima noortega, ehk et tema jaoks polnud tulemus oluline, kure jaoks olnuks aga õige satsiga legion võitudeta jada jätk, seega oli see ainus võimalus saada 3p ja jätta kalev viimaseks. vajalik pohlakule, sest koha säilitavad nüüd mõlemad perifeersed meeskonnad, nii Narva, kui Kure. kõik vähegi arusaajad saavad ju aru, kuidas kalev on lätlase käe all mängima hakanud ning löönud väravaid praktiliselt kõigile, kure aga täiesti saamatu olnud. ehk et tegelikult vormistati lihtsa moodusega nõrgem meeskond liigasse, usutavasti saab kure isegi sellest aru ja loobub kohast vabatahtlikult kalevi kasuks, mis on muidugi võimatu, aga noh häbilugu igatahes liidule, lasta niimodi läbi selline bläkk. pole ju mingit kahtlust, et legion viimase mängu narva vastu jällegi õige satsiga mängib.
ja kui oleks meie jalkas midagi objektiivset, siis võiks hinnata lätlase panust kalevi arengusse kõige kõrgema hindega, loogiliselt võttes oleks ta ka koondise etteotsas saavutanud enamat.
Coconut   •  
(46.131.40.***)
Jätke mees pukki ja ülejärgmine aasta panete 6e hulka
J7P   •  
(146.255.180.***)
Legionil Pohlakuga ammune diil mängijaõiguste osas.
purgeenius   •  
(193.143.10.***)
Kalass Kaljusse!

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK