Käit armeenlaste staari Mhitarjani taskusse jätmisest: teadsime, et kui ta on meie selja taga ja pöörab, on jama majas - olime tal küljes (0)

Mattias Käit väravasöötu andmas. Foto: Oliver Tsupsman

Eesti koondise keskpoolkaitsja Mattias Käit ütles pärast Rahvuste liigas tehtud 1:1 viiki Armeeniaga, et täna oleks kolme punkti vaja olnud.

"Kindlasti jääb kripeldama see punkt. Oleks Põhja-Makedoonia vastu kolm punkti võtnud, oleks täna ühe punktiga rahul olnud. Aga täna oli kolme vaja ja kahjuks ei tulnud," rääkis Käit mängujärgsel pressikonverentsil.

Eesti mängis täna nii küljesisseviskeid kui ka standardolukordasid just Käidi peale. Oli see nii planeeritud? "Audid olid plaaniga, et tulevad mulle. Tsenderdusi ei olnud plaan otseselt mulle panna, aga Kostja oli palli taga, hiljem ka Tunjov, ja eks kui Sapile pikendasin, hakati rohkem otsima. Olin lihtsalt õigel ajal õiges kohas," vastas ta.

Samas tunnistas ta, et 1:1 viigivärava toonud nurgalöök oli varem paberil sedasi välja joonistatud. "Jah, me tegelikult tegime enne mängu hotellis plaani, kes kuhu liigub. Kostja nägi ilusti ära, et tagatsoonis olid minust lühemad mängijad. Pani palli tahaposti ja sain rahus pikendada."

REKLAAM

Viimased kaks matši on Käit keskväljal moodustanud duo koos Vladislav Kreidaga. Pallur tunnistas, et nende koostöö sujub. "Meil klapib väga hästi. Kreida on number kuus. Mulle meeldib rohkem ettepoole vaadata. Kui ta mu kõrval on, on mul rohkem enesekindlust minna julgemalt ründama. Nagu ka Makedoonia vastu tegin jooksu liini taha. Mul on temaga vabadust rohkem, sest tean, et ta ise ei tee neid jookse ettepoole. Meil Kreidaga kaks viimast mängu on hästi sujunud," ütles Käit.

Kahekesi pandi täna taskusse ka Armeenia kapten Henrih Mhitarjan. Käit: "Jah, saime Vladiga hästi hakkama. Otseselt ei võtnud enne mängu, et peame ainult talle keskenduma, aga kui ta seljataga on ja pöörab, on jama majas. Kogu aeg üks meist oli tal küljes ja ei lasknud midagi teha."

Novembrit silmas pidades on Käidi sõnul juurde vaja panna kaitses. "Kui kaht viimast punktimängu vaadata, siis võimalusi tekitasime. Et kiiret väravat endale mitte lasta, peame kaitsemängus juurde panema. Mitte hakata enesekindlaks alles siis, kui nad on värava ära löönud. Kaks korda järjest on äratuskell olnud alles pärast seda. Aga kui rünnakul samamoodi mängime, küll me võõrsil ära ka lööme," oli Käit kindel.

SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK