Käidi uus koduklubi alustas alagrupiturniiri võiduga, Metsa oma kaotas Mourinhole (Partizan alistas Flora alagrupis Anorthosise) (0)

Jose Mourinho. Foto: Scanpix / Zuma Press / Fabrizio Corradetti

Konverentsiliiga alagrupiturniiri avavoorus käisid väljakul Mattias Käidi ja Karol Metsa uued koduklubid, kuid Eesti koondislased koosseisu ei kuulunud, sest nad liitusid pärast registreerimise lõppu ja peavad alagrupimängudes olema pealtvaatajad.

Käidi uus koduklubi Bodö/Glimt ja Metsa oma Sofia CSKA mängivad C-grupis. Esimene mäng läks paremini Bodö/Glimtil, kes alistas kodus Luganski Zorja teise poolaja väravatest 3:1. Sofia CSKA haaras võõrsil Jose Mourinho ja Roma vastu kümnendal minutil juhtohjad, aga kaotas Lorenzo Pellegrini, Stephan El Shaarawy, Gianluca Mancini ja Tammy Abrahami väravatest 1:5.

B-grupis, kuhu kuulub valitsev Eesti meister Tallinna Flora, kes kaotas avavoorus kodumurul Gentile 0:1, avas võiduarve Belgradi Partizan, kes alistas Queensy Menigi ja Ricardo Gomesi väravatest Anorthosise. See tähendab, et avavooru järel on Partizanil ja Gentil kolm ning Anorthosisel ja Floral null punkti.

A-grupis sai kaotuse soomlaste HJK, kes jäi kodus 0:2 alla Linzi LASK-ile. Samas alagrupis korjas teisipäeval peetud mängus suure võidu Tel Avivi Maccabi, alistades kodus Jerevani Alaškerti 4:1. D-grupis kaotas Cluj võõrsil Jablonecile 0:1 ning Randers tegi kodus 2:2 viigi AZ Alkmaariga.

Punkte kaotas Maksim Paskotši koduklubi Tottenham Hotspur, kes asus G-grupis võõrsil Rennes' vastu omaväravast 1:0 juhtima, aga jäi teisel poolajal 1:2 kaotusseisu. Tottenhamile päästis punkti Pierre-Emile Höjbjergi värav 76. minutil. Arnhemi Vitesse alistas võõrsil Mura 2:0.

H-grupis jäi väravatearve avamata, sest nii Almatõ Kairat ja Omonia kui Basel ja Karabahh tegid 0:0 viigid. F-grupis kaotas Gibraltari klubi Lincoln Red Imps kodus Thessaloniki PAOK-ile 0:2 ja Slovan Bratislava kodus Kopenhaagenile 1:3. E-grupis alustas kaotusega Berliini Union, kes jäi võõrsil Praha Slaviale alla 1:3. Rotterdami Feyenoord tegi võõrsil Maccabi Haifaga 0:0 viigi.