Juuli pole juuni ehk suve südamik tõstis esile uued staarid (0)

Aleksandr Zakarljuka - nii hea, et isegi vastaste fännid annavad plaksu. Foto: Seleri Tidor

Soccernet.ee Premium liiga juulikuu sümboolne koosseis lajatab värske verega, mis on tõestuseks sellele, et suve keskel tõusid soojade ilmade ja publiku saatel esile eelnenud hooajaga võrreldes uued mehed.

Kuna taas sattusid mänguvoorud ka kuuvahetusele, arvestasime valikusse mängijate esitused 11. kuni 15. vooruni. Soccernet.ee toimetusesisese hääletuse tulemusel sündinud algüksteist mängib sedapuhku tinglikult 3-4-3 asetuses ja võrreldes juuniga on valikus koguni üheksa uut pallurit.

Kõige rohkem mängijaid - neli - pääses valikusse hea hoo leidnud Narva Transist, kes ei kaotanud suve südamikus ainsatki kohtumist. Kahe palluriga on esindatud FC Flora ja FCI Levadia. Lisaks pääsesid kuu parimate hulka Nõmme Kalju, Paide Linnameeskonna ja Viljandi Tuleviku vutimehed. Sümboolse koosseisu valimisel teenis Soccerneti ajakirjanikelt hääli koguni 29 erinevat Premium liiga jalgpallurit.

Soccernet.ee juulikuu sümboolne koosseis:

REKLAAM

Aleksei Matrossov - Hooaega Andreas Vaikla selja taga varumehena alustanud Matrossov tõusis suve keskel Narva Transi esiväravavahiks ja tänaseks on Vaiklal isegi oma vigastuspausi järel päris keeruline 29-aastast puurivahti pingile mängida. Matrossov tegi vaadeldaval perioodil viiest kohtumisest neli võidukat nullimängu ja lasi vaid Tammekal end kahel korral üle mängida. Hiilgav seeria igas mõttes! Transi kollkipri ülekaalu ilmestab hästi tõik, et hääletusel ei toodud kogu liiga peale esile mitte ühtegi teist väravavahti. Üksmeelselt parim! 

Ofosu Appiah - Transi 30-aastane keskkaitsja on olnud narvakate üheks väga selgeks edu aluseks. Oma liikuvusega lisab Ghana vutimees oma võistkonna mängu dünaamilisust ja võimsust õigetesse tsoonidesse. Appiah on väga tugev duellides ning tema positsiooni arvestades rohked ja edukad triblingud aitavad Transil leida ülesehitusfaasis ruumi ja vabasid käike.

Märten Kuusk - Kuigi tabeliliidri Flora kaitse tervikuna pole viimasel ajal just raudkindlalt pidanud, on Kuusk individuaalselt selgelt silma paistnud. Keskkaitsja lõi olulise värava nii Paide kui ka Kalevi mängus. Linnalahingutes Levadia ja Kaljuga oli tal suur roll vastaste kvaliteetsete edurivimeeste takistamisel. Hinnanguline tiitel "Premium liiga parim keskkaitsja" on senise hooaja põhjal veel üsna kindlalt Kuuse käes.

Gerdo Juhkam võib möödunud kuu järel võidukalt kisada küll! Foto: Marit Stepanova

Gerdo Juhkam - Kaptenina Tuleviku tüürimine Flora-nimelise aardelaekani; nullimängud ja võidud Kalevi ja Tammeka üle; ülinapp ja õnnetu kaotus Transile - see on Gerdo Juhkami saldo viimase viie vooru jooksul. Võimalus keskenduda ainult jalgpallimängule on Viljandi keskkaitsja esitused muutnud stabiilseks ehk püsivalt heaks. Kompromissitu võitlejana on ta Tuleviku jaoks vajalik hing, kelle puudumisel saadi Levadialt räme kolakas.

Aleksandr Zakarljuka - Hiljuti Transiga lepingut pikendanud 25-aastane Zakarljuka on Deniss Poljakovi vigastuse järel võtnud Narva keskväljal liidriohjad enda kätte, dikteerides dirigendina Transi rünnakute tempot ja rütmi. Lõi juulis kaks väravat ja andis ühe resultatiivse söödu, mille kumulatiivne tulemus on seitse punkti. Mängib sedasi, nagu oleme Premium liigas harjunud ühte Zakat ikka mängimas nägema.

Nikita Mihhailov - Eesti U19-koondislane on Narvas tõusnud võtmemängijaks. Keskpoolkaitsja töökus, kerge samm ja hea väljakunägemine aitab Transi mängus dispetšerina toimetada. 1:0 võidumängus Paide üle sai kirja väravasöödu. 2:2 viigimängus Tammekaga tabamuse. 1:0 võidumängus Kuressaare üle võiduvärava. Mihhailov on noor talent, kelle tegutsemist on väljakul Eesti vuti tulevikku silmitsedes julgustav vaadata.

Vladislav Homutov - Universaalne ukrainlane aitas Nõmme Kaljul juulis võtta mitmeid olulisi punkte. Kolm väravat näitasid, et ründav poolkaitsja oskab ikka ja jälle olla õiges kohas. Tema võidujanu mõjub sütitavalt kogu võistkonnale.

Juri Kolomojets (rohelises) sai hoo üles. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Juri Kolomojets - Kui 30-aastane ukrainlane kodumaa kõrgliigast Poltava Vorsklast Eestisse saabus, ei olnud esialgu vajalikku kvaliteeti kuskil näha. Aegamisi harjus Kolomojets aga nõudmiste ja siin mängitava jalgpalliga. Kui esimese 11 vooruga skooris ta vaid korra, siis viimase nelja vooruga on ta löönud lausa kolm väravat (millest kaks olid väga ilusad!), lisaks andnud kaks väravasöötu. Ründajate all toimetamine on Kolomojetsi pingetest vabastanud.

Gando Biala - Sarnaselt Kolomojetsile on oma resultatiivsuse leidnud ka Kameruni universaal Gando, kes on viimase viie vooru jooksul löönud neli väravat, lisaks teinud veel eeltöö ühele tabamusele. Kuigi Levadia jaoks ei möödunud eelmine kuu tervikuna kõige paremini, siis 23-aastane Gando nägi isiklikult positiivseid ning julgustavaid arenguid.

Rauno Sappinen - Värav igas mängus. Siin pole vaja rohkem midagi öelda. Keegi Floras isegi ei mäleta, et on Erik Sorga, keda võiks igatseda. Lihtsalt pole vaja. 15 vooru, 16 väravat.

Edrisa Lubega - Paide oli väikeses mõõnas, aga siis hakkas 22-aastane Uganda ründaja laksutama. Viis väravat, kaks resultatiivset söötu ... Lubega kiirus ja võimsus on Premium liigas silmatorkavalt heal tasemel.

Sümboolse koosseisu valimisel ei ole Soccernet.ee toimetus liialt kinni kindlates positsioonides ega formatsioonides - meeskonna asetus võib igakuiselt muutuda, samuti ei ole iga mängija tingimata liinisiseselt asetatud positsioonile, kus ta möödunud kuul liigas mängis.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK