Juubelini jõudnud vanameister Cahill murdis Süüria unistuse (1)

Aasia tsooni MM-valikmängude viimane etendus Austraalia ja Süüria vahel kujunes tõeliselt dramaatiliseks maiuspalaks. Lisaaja järel lõpetasid Tim Cahill ja Austraalia Süüria MM-unistused.

Aasiast MM-ile pääsemise süsteem on Euroopa omaga võrreldes veidi keerulisem ja hõlmab erinevaid faase. Kolmandaks ringiks olnud alagrupiturniiril tagasid pääsu MM-ile kahe alagrupi kaks parimat. Alagruppides kolmandaks jäänud Austraalia ja Süüria läksid vastamisi kahemängulises play-off'is, mille võitja peab finaalturniirile jõudmiseks alistama Põhja- ja Kesk-Ameerika viimases valikmängude faasis neljandaks jäänud meeskonna. Eelmisel nädalal Malaisias peetud Süüria kodumängus jäi seis 1:1 viiki, seega olid tänase korduskohtumise eel kõik variandid õhus.

Oma kodumaal valitseva kriisi tõttu Malaisias peetud kohtumises lõi Süüria viigivärava alles 85. minutil penaltist, kuid täna võõrsil oldi väga palju kiiremad.  Sydneys oli matš kestnud vaid vaevalt viis minutit, kui eelmise mängu päästja Omar Al Somah sai hea söödu kaitsjate selja taha ning Süüria kuulsaim ründaja karistusalasse jõudnuna palli esipostist võrku virutas - 1:0.

Süüria eduseis ei kestnud aga kaua, sest juba 13. minutil viigistas 37-aastane Austraalia elav legend Tim Cahill skoori, suunates peaga võrku Mathew Leckie paremalt äärelt antud perfektse tsenderduse.

Kuigi võimalusi oli ülejäänud normaalaja jooksul mõlemal poolel, ei suutnud ei võõrustajad ega külalised 42 136 pealtvaataja ees enam väravani jõuda ja nii asuti mängima lisaaega.

Lisaaja neljandal minutil teenis Süüria võtmemängija, terava jalaga Mahmoud Al Mawas oma teise kollase kaardi ning külalistel tuli jätkata mängimist vähemuses. Kuigi esialgu suutis täna supermängu teinud väravavaht Ibrahim Alma kohati uskumatuna näivate tõrjetega Süüriat pinnal hoida, siis 109. minutil lõi Tim Cahill taas peaga oma koondisekarjääri 50. värava, mis tõi Austraalia üliolulise 2:1 võidu. Seejuures tegelikult oli veel 120. minutil Süürial võimalus võõrsilväravatega edasi minna viia, kuid riigi kangelase Al Somahi karistuslöögist lendas pommlöök posti.

Seega Süüria unistus sai lõpu ning MM-ile püüdlemist jätkab Austraalia, kel tuleb veel alistada üks vastane, kes selgub ööl vastu homset. Valikus on kas USA, Panama või Honduras.

Austraalia - Süüria 2:1 (1:1; 1:1; 1:1), kahe mängu kokkuvõttes Austraalia edasi 3:2