Jürgen Henn: alagrupist ei jäänud palju puudu, see pakub rahulolu (1)

FC Flora peatreener Jürgen Henn. Foto: Brit Maria Tael

FC Flora peatreener Jürgen Henn oli igati nõus, et 1:3 kaotus Zagrebi Dinamole oli meeskonna neljast tänavusest eurosarjaesitusest selgelt parim. Edasist arengut silmas pidades tuleb tänavusest eurohooajast kaasa võtta usk iseenda võimetesse.

"Esimene poolaeg läks paraku kohanemiseks, aga teisel andis vastane nõks järele ja lasi meid mängu. Haarasime sellest kinni ja võtsime mängu enda valdusse. Vaheajal sisendasime meeskonnale, et vastast võib mugavustunne tabada, kuigi oli selge, et nende treener proovis seda ära hoida.

Teadsime, et kuni tablool püsib seis 2:0, tuleb võidelda ja ajada taga väravat, mis mängu kindlasti muudab. Mehed tundsid, et vastane on kohati hädas. See andis lisaenergiat ning kui saavutasime värava, lõi see vastase rütmist välja ja andis meile lisakäigu," selgitas Henn kohtumise käiku.

Miks aga jäi viigivärav sündimata ja lõpuks ikkagi kaotati? "Tõenäoliselt on täpne kõige lihtsam selgitus: klassist jäi puudu. Statistika järgi sooritasid meeskonnad pealelööke võrdselt, aga vastane suutis lüüa kolm väravat, meie mitte."

Teise järjestikuse eurohooaja teinud Flora on Premium liiga suveräänne liider ja liigub kindlalt meistritiitli suunas. Kui see võidetakse, avaneb taas uks Meistrite liiga eelringi. "Tänavusest eurohooajast tuleb õppida, kuidas oma taset tõsta ja olla mentaalselt kõrgel tasemel.

Seda on vaja, et sellised mängud nagu täna poleks ükskikud, vaid suudaksime olla ka see pool, kes on palliga julge ja domineeriv. Tänane mäng võiks meile anda julgust juurde. Nagu ka tõik, et oleme teist aastat järjest suutnud tugevate vastastega väga korralikult mängida. See tase on meis kuskil sisimas olemas!

Miks on kergejõustikus palgatud jänesed? On vaja kedagi, kes aitab tempot seada. Kui igapäevaselt sel tasemel ei mängi, siis on vahel raske seda kõrget taset enda seest üles leida. Aga tegelikult on see meie sees olemas ja järgmiste sammude astumiseks peame meie olema väljakul see osapool, kes tempot sätib. See on järgmiste sammude jaoks väga oluline!

Rahulolu pakub, et meil ei jäänud alagrupiturniirile jõudmisest palju puudu. Olime suhteliselt lähedal. Andsime tugevale vastasele korraliku lahingu, mis on enesekindluse mõttes oluline kaasa võtta. Õppida tuleb seda, kuidas olla paremini valmis mängudeks endast mitte väga palju tugevamate või võrdsete meeskondadega. Tulemused tegime seal ära, aga mängulist klassi saab tõsta."

Kiitus Sinjavskile ja Allikule

Flora värava löönud Vlasi Sinjavski oli terve kohtumise vältel külalismeeskonna teravaimaks mängijaks. "Paberi peal olid Dinamo äärekaitsjat ühtlaselt tugevad, aga mäng kujunes selliseks, et meie vasakul äärel tekkis palju ruumi ning Vlasi oli seal üleval alati kiiresti olemas," märkis Henn.

Võistluskeeldu kandnud Rauno Sappineni puudumisel rivistus tipuründajana üles kunagi seda positsioonigi mänginud, aga nüüd juba pikki aastaid ääreründajana tegutsenud Rauno Alliku. "Esimesel poolajal oli meil tema leidmisega natuke raskusi, aga teisel poolajal mängisime veidi sirgjoonelisemalt ja Alliku suutis vastastele proleeme tekitada. Ta mängis end 55. minutil väga hästi löögile. Oleks selle sisse pannud, olnuks väga hea esitus," lausus Flora peatreener.

Eurohooaeg on nüüd läbi ja juba pühapäeval naaseb Flora platsile Premium liigas, kus võõrustatakse Viljandi Tulevikku. Kuidas säilitada fookus? "Eks ta on kindlasti raske. Peame taastuma ja puhkama ning üksteist teravana hoidma, et kellelgi ei tekiks mugavus tunne."