Juhtub ka tippliigades: halastamatu Ajax klohmis vastast 13:0! (0)

Kolmandat hooaega järjest Hollandi kõrgliigas mängiv VVV Venlo oli hooaja viiest esimesest kohtumisest saanud võidu, kaks viiki ja kaks kaotust ehk teinud enda taseme kohta täitsa korraliku stardi. Seda, mis järgnes täna, kui külla tuli Amsterdami Ajax, ei osatud sestap ilmselt karta ka kõige halvemas unenäos.

Ajax tegi mis ise tahtis ning lahkus kodu poole 13:0 võiduga. Tegu on Eredivisie rekordiga, seejuures kuulus ka senine tipptulemus Ajaxile - 1972. aastal alistati Vitesse 12:1. Avapoolaeg oli ühepoolne, ent veel mitte katastroofiline, kui Ajax lõi neli väravat. Ent kui 52. minutil eemaldati Venlo kapten Christian Kum, läks asi käest.

Kõigest seitse minutit pärast Kumi punast kaarti oli Ajax skoori kahekordistanud: väravad löödi 54., 55., 57. ja 59. minutil. Külalised ei halastanud ka üheksanda värava järel, sest 70. minutil toodi väljakule kolm värsket meest ning nende sekka kuulunud 37-aastane elav legend Klaas-Jan Huntelaar kõmmutas otsekohe mõne minuti sees veel kaks tükki.

Ajax sai lõpuks kirja 45 pealelööki, millest 23 läks raamide vahele, nii et hoolimata 13 palli võrgust võtmisest sai Venlo väravavaht Delano van Crooij plusspoolele kanda kümme tõrjet. Ajaxi eest tegi skoori seitse meest, kõige eredamalt säras aga 19-aastane Lassina Traore. Nooruki arvele jäi viis väravat ja kolm väravasöötu, kaks tabamust märgiti lisaks Huntelaarile ka Jurgen Ekkelenkampi nime taha. Ühe korra olid täpsed veel Daley Blind, Dušan Tadic, Antony ja Lisandro Martinez.