Järjekordse ründelegendi kinni püüdnud Anier: olen rahul, aga alati näljane enamaks (0)

Henri Anier on Eesti koondise läbi aegade paremuselt neljas väravakütt. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Eesti koondise ründaja Henri Anier (31) aitas esmaspäeva õhtul oma kahe väravaga rahvusesinduse võõrsil Rahvuste liigas 4:0 võiduni San Marino üle. Anier kasvatas oma isikliku väravasaldo 21 tabamuseni, millega jagab nüüd Eesti kõigi aegade suurimate skoorijate pingereas neljandat kohta.

Reedel Maltale löödud väravaga Richard Kuremaa kinni püüdnud Anier sai nüüd kätte Eduard Ellmann-Eelma, kellega koos on väravaküttide edetabelis kõrgel neljandal positsioonil. Neist ettepoole jäävad veel vaid Konstantin Vassiljev (26 väravat), Indrek Zelinski (27 tabamust) ning Eesti legendaarseim ründaja Andres Oper oma 38 väravaga.

"See on suur au oma riigi eest väravaid lüüa! See on väga hea ja eriline tunne. Eesti on ju mu kodumaa ja nii südames. Ma ei jahi mingeid numbreid, aga 21 on juba piisavalt suur number nende mängude arvuga. Olen rahul, aga alati näljane enamaks. Võtan päev ja mäng korraga. Enesetunne on hea. Veel, veel tahaks!" ütles Anier San Marino alistamise järel Eesti ajakirjanikele.

Mängust San Marinoga

"Tulime siia kolme punkti järele ja sooviga alagrupp täiseduga lõpetada. Rabe oli algus, rabe! Ei jää rahule esimese poolajaga. Ma arvan, me saime sellest kõik ise väljaku peal aru ja vaheajal samuti rääkisime, aga sellised on mängud võõrsil: nad istuvad kümnekesi kaitses ja ei ole lihtne sealt läbi murda. On vaja seda esimest väravat! Õnneks saime selle - päris hea lahendus oli - ja sealt läks mäng selliseks, mida tahtsime mängida. Lõppude lõpuks 4:0 ja hea meel, et kolm punkti ja täisedu. Nüüd saame keskenduda järgmistele asjadele."

REKLAAM

Keerulisest mängu algusest

"Jalgpallis ikka juhtub nii. Võõrsilmäng ja ei ole lihtne. Eelmine kord kaheksa aastat tagasi mängisime viiki. Juhtub! Nad on Itaalia kultuuris üles kasvanud, lapsest saati jalgpalli mänginud. Ühestki meeskonnast, kes istub kaitses, ei ole lihtne end läbi suruda.

Meile on kasulik sellist mängu harrastada, kus saame olla endast eeldatavalt nõrgema vastu. Esimest väravat on vaja ja siis mäng avaneb rohkem. Õnneks saime selle kätte magusal hetkel, esimese poolaja lõpus. Teisel poolajal saime juba mängu kontrollida."

Rahu sälitamisest ja plaani täitmisest

"Oleksin pidanud [mängu alguses kohe võimaluse] ära lööma tegelikult, aga tuleb uus võimalus. Jäin rahulikuks. Me kõik olime professionaalsed: keegi ei läinud paanikasse, mis on väga tähtis. Seda ütles peatreener pärast mängu ka, et oli rahul sellega, et jäime küpseks. Ilmselgelt ei tohi minna sellistes olukordades paanikasse, vaid tuleb uskuda endasse ja küll ta tuleb. Tuli!

Kindlasti on palju juurde panna ja järgmistes mängudes saamegi teha seda. Ootame huviga järgmist koondiseakent novembris ja nüüd peame nautima neid hetki, et lõpetasime alagrupi täiseduga ja tõusime C-divisjoni. Vaatame ja ootame hea isuga järgmist aastat."

San Marino äärtelt nõelamine

"Kindlasti peame palliga mängus juurde panema, et jõuda just läbi positsioonirünnakute ka vastase poolele ja sealt ohtlik olla. Juurde on panna igas aspektis, aga võtsime kolm punkti, lõime ilusaid väravaid.

Liini taga oli ruumi täna. Kaitsjatel on raske joosta nii oma värava poole ja meile ründajatele see jällegi meeldib. Seal saab maadelda nendega ja saab jalga jooksu peale palli. Sealt võib midagi juhtuda.

Iga kord, kui pall läheb kaitseliini selja taha, suudan ohtlik olla. Samamoodi teised ründajad. Peame mängima oma tugevuste peale ja seda mängu nii üles ehitama. Trennis käisime ka just neid positsioone läbi, et San Marinot nõelata läbi äärte. Arvan, et paljud rünnakud õnnestusid. Saime selles mõttes töö tehtud."

VAR-i rollist 4:0 värava puhul

"Minu meelest ei olnud suluseis, mängisin olukorra lõpuni. Hea sööt! Väga hea täpne ajastus jooksuga. Aga siis kui olukord oli juba ära, siis oli selle VAR-iga nagu ikka tänapäeval. Õiglus sai jaole! Värav luges, kuigi võib-olla paljudele tunduski alguses, et oligi suluseis.

Kui kohtunik kohe kiirelt tõstis lipu ja ütles, et on suluseis, mõtlesin, et oot-oot-oot, minu arust mitte, aga kas tõesti äkki siis oli - tulid need mõtted. See ongi VAR-iga - emba-kumba. Tänapäeval on nii, kahjuks. Eelmises mängus nägite ju ka, jõudsime juba juubeldada terve A. Le Coq Arenaga, aga siis võeti ära väravad. Täna läks nii. Sellega harjume ja loodetavasti toob jalgpalli õigluse."

D-divisjonist välja tõusmisest

"Koondisetasemel ei ole lihtsaid mänge. See näitab, et suutsime jääda professionaalseks ja oma mänguga vastaseid murda. Me ei olnud rahul sellega, et langesime siia ja nüüd tahtsime siit kiirelt tagasi tõusta ning see oli peamine eesmärk, mida ei ole üldse lihtne täita. Aga võitsime kõik mängud, täisedu, hea meel ning siit saame ja peame juurde panema."

SEOTUD LOOD
SEOTUD PILDID
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK