Januzaj kaunitar tõstis Belgia esimeseks (0)

G-alagrupi esikohavõitlusest väljus võitjana Belgia, kes alistas otsustavas mängus Inglismaa 1:0.

Mõlemal meeskonnal oli mängu eel edasipääs kindel ja kuna turniiri tabelipooled olid kujunenud selliselt, et selles alagrupis teiseks jäänu satub pealtnäha nõrgemasse tabelipoolde, siis hakkasid ringlema jutud nagu võiksid koondised soovida meelega teiseks jääda. Õli valas tulle mõlema peatreeneri koosseisuvalik, kui pingile jäi suurem osa kahes esimeses mängus platsil käinud mängijatest.

Oodatult eriti elevaks avapoolaeg ei kujunenud. Inglased jäid viimases kolmandikus raskustesse ja ei suutnud belglaste teatud keskendumisprobleeme ära kasutada, Belgia poolt oli ohtlikuim Marouane Fellaini, keda õhuduellides inglased taltsutada ei suutnud ning kahel korral õnnestus inglastel just Fellaini tegutsemise järel pall alles väravajoonelt klaarida. Avapoolaeg lõppes seega väravateta viigiga.

Oma klubikarjäärist suure osa Inglismaal veetnud Adnan Januzaj otsustas teise poolaja alguses suurepärase individuaalse sooritusega mängu saatuse. Nimelt keerutas 51. minutil 23-aastane ääremängija palli vasaku jalaga tagumise ristnurga lähistele.

Ülejäänud 40 minuti jooksul omas palli valdavalt Inglismaa, kuid reaalselt valmistati Thibaut Courtois' väravale ohtu kahel korral. Korra pääses Marcus Rashford üks-üks olukorda, kuid Courtois näppude kaudu läks pall napilt postist mööda. Sel turniiril esmakordselt platsile saanud Danny Welbecki sai löögile nurgalöögi järel, kui Courtois klaarimine maandus täpselt Arsenali mehe jalal. Löögile pani jala vahele aga Fellaini.

Mängu lõpus jättis kaks võimalust kasutamata veel Belgia ning 1:0 võit tõstis nad grupis esimeseks. 1/8-finaalis mängivad nad Jaapaniga, Inglismaad ootab ees Kolumbia.

Inglismaa - Belgia 0:1 (0:0)