Jama majas? Kunagine UEFA president Platini arreteeriti (0)

Michel Platini. Foto: ibtimes.com

Täna hommikul arreteeriti UEFA kunagine president Michel Platini Prantsusmaa korruptsiooni vastase politsei poolt. Meest süüdistatakse korruptsioonis, kui tuli valida 2022. aasta MM-i korraldajamaad.

Prantsusmaa legendaarne mängija on hilisemalt töötanud UEFA tähtsaima ninana. Seda tegi ta alatest 2007. aastast kuni 2015. aastani, mil FIFA eetikakomisjon keelas tal ja tollasel FIFA presidendil Sepp Blatteril edasi töötamast. Mõlemad said algselt endale kaheksa aastase keelu (kuigi Platini karistust vähendati lõpuks nelja aastani, mis tähendab, et ta võib sel aastal naasta). Meest on juba pikemat aega seostatud Katarile MM-i andmisega ning prantslane tunnistas juba 2014. aastal, et kohtus salajaselt Mohamed Bin Hammamiga, kes on samuti seotud korruptsiooniga ning igavesti FIFA-st välja visatud. 

Hiljem on selgunud, et Platini kohtus Katari ametnikuga 30 kuni 50 korda enne korraldajariigi hääletamist. Nüüdseks on 24-st FIFA ametnikust, kes valisid Katari, 16, kas välja visatud, ajutiselt kõrvaldatud või siis uurimise all.

2010. aastal, pisut enne MM-i korraldajamaa valimist, said kokku kunagine Prantsusmaa president Nicolas Sarkozy, Katari kroonprints Tamim bin Hamad al-Thani ning Platini. Väidetavalt arutasid mehed PSG ülevõtmist (mis pool aastat hiljem ka reaalsuseks sai) ning uue spordikanali tegemist. Siis hakati kahtlustama, et prantslased saadi nõusse kompromissidega - Platini olevat lubanud anda oma hääl hoopis Katarile mitte USA-le, keda ta alguses plaanis toetada.

REKLAAM

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK