Jälle nulliring: Liverpool ja Chelsea tõestasid, miks nad on tabelikeskmikud (0)

Liverpool ja Chelsea madistasid isukalt, aga väravani ei jõudnud kumbki. Foto: Scanpix / AP Photo / Jon Super

Inglismaa kõrgliigas sel hooajal üllatuslikult mitte eurokohtade, vaid esikümnes püsimise nimel heitlevad Chelsea ja Liverpool tegid Anfieldil 0:0 viigi, mis ei rõõmustanud kumbagi meeskonda.

Chelsea jõudis värava üle rõõmustada juba kaheminutilise mängu jooksul, sest Thiago Silva suunas tsenderduse posti ja tagasipõrkunud palli saatis Kai Havertz võrku. VAR fikseeris aga mõningase uurimise järel sakslasele suluseisu. Liverpool tegutses kahvatult ja Chelsea domineeris, kuid oli viimastele kuudele iseloomulikult hädas realiseerimisega. Pooletunnise mängu järel pidi kõik oskused mängu panema ka Alisson, tõrjudes meisterlikult Chelsea talvise täienduse Benoit Badiashile'i löögi.

Pausilt naastes haaras initsiatiivi kodumeeskond ning juba 55. minutil tõi Chelsea juhendaja Graham Potter platsile klubi suurostu, noore ukrainlase Mõhailo Mudrõki. Külaliste rünnak paraneski, Mudrõk lõpetas ühe triblingu löögiga küljevõrku ega ulatunud seejärel värava ees napilt äärelt tulnud palli võrku suunama.

Oma võimalused olid ka Liverpoolil, neist parim kümmekond minutit enne lõppu Trent Alexander-Arnoldil. Paremkaitsja saatis aga löögi üle värava. Lõpuvile tähistas 0:0 viiki, mis on meeskondadele omavahelistes mängudes juba kolmas järjestikune - väravad jäid löömata ka mullu veebruaris liigakarika finaalis ja mais FA Cupi finaalis. Esimese võitis Liverpool penaltiseerias mälestusväärse tulemusega 11:10 ja teise veidi tavapärasema 6:5 skooriga.

Et mõlemas mängiti loomulikult nii normaal- kui ka lisaaeg ehk 120 minutit, pole Liverpool ja Chelsea teineteisele väravaid löönud juba 375 minutit, sest viimane tabamus sündis mullu 2. jaanuaril Stamford Bridge'il peetud 2:2 viigimängu avapoolaja lõpus.

Liigatabelis ollakse võrdselt 29 punkti peal, Liverpoolile annab see kaheksanda ja Chelseale kümnenda koha. Nende vahele mahub veel ka Brentford. Chelsea seisu teeb kehvemaks see, et lisaks halvemale väravate vahele  - neil kõigest +1, Liverpoolil aga +9 - on neil ka üks mäng konkurentidest rohkem peetud. Esikümnest välja pole kummalgi meeskonnal võimalik selle vooruga kukkuda, aga Meistrite liigasse viiv neljas koht on juba üheksa punkti kaugusel ja täna õhtul Crystal Palace'it külastaval Newcastle Unitedil on hea võimalus seda vahet veelgi kasvatada.

Liverpool - Chelsea 0:0