Jalgpalliliidu otsuses üllatunud Tehva: naiste jalgpalli pealt tagasi teenimise võimalus on Eestis praegu null (1)

Nõmme Kalju president Kuno Tehva. Foto: Oliver Tsupsman

Teisipäeval esitles Eesti jalgpalliliit naiste koondise uusi peatreenereid. Toimunud pressikonverentsil öeldi välja, et Premium liigas mängival klubil peab olema üks tüdrukute ja üks naiste võistkond, sest vastasel juhul hakatakse lähiajal naiste jagpalli eirajaid sanktsioneerima punktide äravõtmisega.

"Jalgpalliliit on öelnud Eesti tippklubidele, et naiste jalgpalli arendamine on nende jaoks kohustus. Kui nõuded on täitmata, tehakse klubile 2022. aastal jõuline märkus, 2023. aastal jõuline rahatrahv ja 2024. aastal läheme punktide kallale," lubas jalgpalliliidu president Aivar Pohlak teisipäevasel pressikonverentsil.

Selline otsus sündis Tallinna Levadia, Paide Linnameeskonna ning Nõmme Kalju juhtfiguuride jaoks üllatusena. "Esmalt peaks Eesti jalgpall arenema niikaugele, et klubid saavad võtta lisakohustusi. Suurt pilti vaadates ma natuke taunin sellist käsin-poon-ja-trahvin-retoorikat olukorras, kus spordiala arendamine on alarahastatud.

Naiste jalgpalli pealt tagasi teenimise võimalus on Eestis praegu null. Profinaiskonna loomise võimaluseni on minna väga pikk maa, hobisats tähendaks aga sisuliselt lihtsalt linnukese kirja saamist. Naiste võistkondadele peavad klubid veel palju aastaid peale maksma," rääkis Kalju president Kuno Tehva Postimehele.

REKLAAM

SEOTUD LOOD
1 kommentaar

footsoccer   •  
(91.129.109.***)
See on ju täiesti tõsi...miks panna klubid lameda fakti ette?!

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK