Jalgpallihooaja esimene publikurekord püstitati Pärnus (0)

Eesti täiskasvanute jalgpallimeistrivõistluste hooaja esimene publikurekord sündis reede õhtul Raeküla staadionil, kus Pärnu JK Poseidoni kodumängu jälgis 85 silmapaari.

Kolmanda liiga läänetsooni mäng oli kohalikele vutihuvilistele intrigeeriv, sest Poseidon kohtus kolmandas voorus Pärnu JK duubelmeeskonnaga. Kuigi "külalised" kasutasid mõne Esiliigast tuntud mängija abi, lõppes tasavägine kohtumine Poseidoni 2:1 võiduga.

"Sügav kummardus kõigile, fantastiline tunne oli taas publiku silme all mängida!" kiitis Poseidoni esindusmeeskonna juhendaja Ivar Lepik. "Ja suur aitäh ka valitsusele - kuigi otsus jäi meie jaoks natuke hilja peale, suutsime uue info enam-vähem adekvaatselt poolehoidjatele edastada. Usun, et kõik, kes kohale jõudsid, said väärt elamuse."

Poseidon haaras avapoolaja lõpus 1:0 eduseisu, kuid PJK vastas kohe teise poolaja esimestel minutitel. Kohtumise otsustava värava lõi 72. minutil Poseidoni 15-aastane ründaja, vaid mõned minutid varem pingilt sekkudes debüüdi teinud Richard Kiviselg. Kuigi kodumeeskond lõpetas kümnekesi, kirjutati tabelisse hooaja esimene võit.

Eesti valitsus langetas selle nädala neljapäeval otsuse, millega lubati alates reedest, 4. juunist välitingimustes toimuvatel üritustel osaleda kokku kuni 250 osalejal ja pealtvaatajal. Senise hooaja jooksul ei olnud pealtvaatajad tribüünidele lubatud, kokku toimus eile õhtul meistrivõistluste raames üheksa kohtumist.