Jalgpallialase IQ eest kiita saanud Sorga mängis Nani koduklubi vastu 45 minutit (0)

Erik Sorga pidas läinud öösel oma teise hooajaeelse treeningmängu D.C. Unitedi eest, kui läks vastamisi 2016. aasta Euroopa meistri Nani koduklubi Orlando Cityga (Nani osaluse ja ülejäänud Orlando koosseisu kohta infot avalikkusele ei jagatud - M. P.).

Kui oma esimeses kohtumises alustas Sorga kohtumist algkoosseisus ning vahetati välja 33. minutil, siis täna teenis ta mänguminuteid kümnekonna võrra rohkem. Platsile vahetati ta 30. minutil ning võeti koos enamike ülejäänud platsil viibinud mängijatega välja 75. minutil.

Kaks minutit pärast pea terve koosseisu välja vahetamist ehk 77. minutil lõi sarnaselt Sorgale veel Loudoun Unitedi hingekirja kuuluv ründaja Michael Gamble mängu ainsa värava ja D.C. sai seega 1:0 võidu.

Sorga praegusest olukorrast rääkis põhjalikumalt Unitedit kajastav veebileht theblackandredunited.com, kes kinnitas, et kuigi hetkel on ta veel ametlikult Loudouni mängija, siis lähiajal registreeritakse talvel FC Florast saabunud mängumees D.C.-sse ümber.

D.C. peatreener Ben Olsen on Sorga poolt näidatuga seni rahul olnud. "Oleme seni teda vaid ühes mängus näinud ja sedagi põgusalt, sest ta on füüsiliselt teistest veidi maas," rääkis Olsen enne mängu Orlandoga. "Ta oli paar kuud eemal ja peame tagama selle, et me ei tee tema puhul sammu tagasi ja ei põhjusta mingit vigastust."

Samuti avaldas Olsen, et 20-aastase eestlase mängustiil on väga sarnane Ola Kamaraga - tema peamise konkurendiga tipuründaja positsioonil. "Tal on võimekus karistusalas manööverdada ja ta haistab võimalusi väga hästi. Vahel läheb vaja erineva profiiliga ründajat, kui sa tahad mängu muutust tuua, kuid samas on tore omada ka üks-ühele samasugust mängijat," rääkis Olsen ning lisas, et Sorga jalgpallialane IQ on talle muljet avaldanud. "Kui rääkisin temaga, mida ma nii väljakul kui väljaspool seda temalt tahan, siis omandas ta selle info väga kiiresti."