Iraan jäi loetud päevad enne MM-i algust putsadeta (0)

Iraani tähtründaja Sardar Azmoun. Foto: iransportspress.com

Iraani koondist tabas maailmameistrivõistluste eel suur hoop, kui Nike teatas, et ei varusta meeskonda jalavarjudega.

Nike'i otsus tuleneb USA presidendi Donald Trumpi hiljutisest otsusest, millega taganeti rahvusvahelisest tuumaleppest. See võimaldas Iraanile rakendada varasemast suuremaid sanktsioone.

"USA sanktsioonid tähendavad, et Nike kui USA firma ei saa praegusel hetkel Iraani rahvuskoondist jalanõudega varustada," teatas Nike'i pressiteenistus. Samas kehtisid praegused sanktsioonid ka neli aastat tagasi, kui Iraanile putsade tarnimine probleemiks ei olnud.

"Mängijad harjuvad oma varustusega ja ei ole õige seda nädal enne nii olulisi mänge vahetama hakata," kritiseeris Iraani peatreener Carlos Queiroz. Koondis on abi saamiseks pöördunud FIFA poole.

REKLAAM

Iraan peab turniiri avamängu juba reedel Maroko vastu. Mängijad on raskes olukorras palunud abi nii klubikaaslastelt kui ostnud poest ise putsasid. Hädast ei aita ilmselt välja ka Adidas - Iraan mängib küll Saksa firma vormides, kuid needki pidi kohalik alaliit välja ostma.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK