Inglased jõudsid üle pika aja taas poolfinaali (0)

Inglismaa trumpas tasavägises mängus rootslased üle ja jõudis 2:0 võiduga 28 aasta järel jälle poolfinaali.

Mängu esimesed kolmkümmend minutit möödusid ettevaatlikult. Kumbki meeskond ei tahtnud erilisi riske võtta, aga pall püsis natuke rohkem Inglismaa käes. Esimese poole tunni parimad võimalused läksid ka inglastele. Väravale kõige lähemale jõudis Harry Kane, kes 19. minutil siiski paar sentimeetrit raamidest mööda lõi.

Aga öeldakse, et kes üritab, see lõpuks ikka saab. Nii läks ka inglastel, kui 30. minutil Ashley Youngi nurgalöögi suunas peaga väravasse Leicesteri kaitsja Harry Maguire, Sellega läksid inglased 1:0 juhtima.

Esimese poole lõpu poole tekkis veel Inglismaale hea võimalus eduseisu suurendada, aga Raheem Sterling tahtis värava ise vormistada, mistõttu jäi tal vabana seisev Harry Kane täiesti märkamata. Sterling palli väravasse ei saanud ja poolaeg saabus.

Teist poolt alustasid rootslased aktiivsemalt. Kohe peale alguse vile said rootslased väga hea võimaluse, aga Bergi pealöögi tõrjus Jordan Pickford võimsalt. Pickford päästis veel mitu korda inglasi ja tal oli kindlasti oluline roll tänases mängus.

59. minutil lõi Dele Alli ilmselt viimase naela Rootsi kirstu. Jesse Lingard andis kasti servalt ilusa tsenderduse, mille Alli ilusasti väravasse suunas.

Pool tundi jäi veel mängida, aga mõlemad meeskonnad olid oma saatuse mingil määral juba otsustanud. Nii jäi seis 2:0 ka mängu lõpuni, mille järel inglased üle pika aja poolfinaali sattused.

Inglismaa vastane poolfinaalis selgub mõne tunni pärast, mil Venemaa kohtub Horvaatiaga.

Rootsi - Inglismaa 0:2 (0:1)