Iluväravad Giroud'lt ja Alonsolt. Lampard tõmbas Mourinhol naha üle kõrvade (1)

Inglismaa Premier League'i 27. vooru esimeses kohtumises läksid vastamisi kaks nädala esimeses pooles valusa kaotuse saanud meeskonda, kui tabeli neljas Chelsea võõrustas neist ühe rea võrra tagapool paiknevat Tottenham Hotspuri. Chelsea võitis 2:1.

Chelsea oli esmaspäeval jäänud kodus 0:2 alla Manchester Unitedile ja Tottenham kolmapäeval Meistrite liiga kaheksandikfinaali avamängus 0:1 RB Leipzigile, kusjuures mõlemad meeskonnad mitte ainult ei saanud kaotust, vaid said kaotuse kehva mänguga. Tänase duelli järel tuleb tõdeda, et Chelsea sai nukra seeria pidama, aga Spursi oma kogub hoogu.

Chelsea oli enne tänast Premier League'is neli järjestikust mängu võiduta ja peatreener Frank Lampard otsustas võrreldes esmaspäevase mänguga teha põhikoosseisus neli muudatust, muuhulgas vahetas ta täielikult välja edurivi. Põhirivistuses alustasid Ross Barkley, Mason Mount ja Olivier Giroud, neljandaks värskeks meheks oli Marcos Alonso.

Lampardi käigud osutusid hiilgavateks, sest 15. minutil viis Giroud Chelsea 1:0 juhtima ja 48. minutil sündis 2:0 värav kombinatsiooni Giroud-Mount-Barkley-Alonso tulemusel. Mõlemad väravad olid ka tehniliselt meisterlikud. Giroud võttis hiilgavalt omaks talle postist põrganud palli ja kõmmutas selle teise puutega posti kõrvale. Alonso kauglöök sahises võrku samuti täpselt posti kõrvalt.

Aastavahetuse järel kaks juhtivat ründajat, Harry Kane'i ja Heung-min Soni tõsistele vigastustele kaotanud Spurs oli sarnaselt eurosarjakohtumisele hädas teravuse tekitamisega. Ainuke tõsisem surve vastase värava all sündis 34.-35. minutil, kui esmalt läks vaja Cesar Azpilicueta hiilgavat spagaati, et blokeerida Lucas Moura pealelöök. Järgnenud nurgalööki äsas peaga Davinson Sanchez ja Chelsea puurivaht Willy Caballero pidi end venitama, et pall lati alt ära lükata.

Suures plaanis oli aga Chelsea ülekaal selge ja eduseis võinuks paisudagi, sest 82. minutil tabas Marcos Alonso karistuslöök Tottenhami värava latti. Antonio Rüdigeri 89. minuti omavärav muutis viimased minutid ärevamaks, aga Chelsea tegutsemine üleaja jooksul oli kindel ning ühtegi lootusrikast rünnakut Tottenhamil üles võtta ei lubatud.

Kokkuvõttes tõmbas Frank Lampard Tottenhami treeneripingil istunud oma endisele peatreenerile Jose Mourinhole mütsi selgelt silmadele.