Holland näitas Eesti vastu Lillekülas maailmaklassi (0)

Holland oli Eestist üle. Foto: Liisi Troska

Eesti jalgpallikoondis kaotas EM-valiksarjas koduväljakul Hollandile 0:4 ja jätkab alagrupis viie mängu järel punktideta.

Kohe hollandlaste kõva surve alla jäänud Eesti pidas vastu pisut üle veerand tunni, ent siis ei suutnud Ragnar Klavan ja Joonas Tamm kahe peale takistada Ryan Babelit, kes avas lähilöögiga skoori. Poolaja lõpuni sundis Holland Eestit kaitses istuma ja tegi kümme pealelööki, ent mitmel puhul päästis eestlased hea tõrjega Sergei Lepmets.

Kohe teise poolaja alguses kustutasid külalised Eesti lootused lõplikult, kui Babel lõi oma teise värava. Eesti pääses vastase poolele harva, teises platsi otsas pidi jälle mitu korda taset näitama Lepmets. Ent 76. minutil oli temagi Memphis Depay löögi vastu võimetu. Mängule pani 87. minutil karistuslöögi järel punkti Georginio Wijnaldum.

Hollandil on nüüd C-alagrupis 4 mängust 9 punkti, grupi liider Saksamaa võitis võõrsil 2:0 Põhja-Iirimaad ja nii neil kui ka põhjaiirlastel 12 punkti. Eesti peab oma järgmised kohtumised kuu aja pärast, kui 10. oktoobril mängitakse Minskis Valgevenega ja 13. oktoobril kodus Saksamaaga.

9. septembril kell 21.45 A. Le Coq Arenal (Jalgpalli 21, Tallinn)

Eesti - Holland 0:4 (0:1)