Hispaania liiga lõpetas: selgeks said kõik Euroopasse minejad ja väljalangejad (0)

Hispaania kõrgliigas ei jäänud viimase vooru otsustada just palju, aga põnev siiski oli ja pinge püsis haripunktis kuni päris viimaste minutiteni. Kõige otsustavamad sündmused leidsid aset küll pealinnas, aga sugugi mitte meistriks tulnud Real Madridi tõttu.

Hispaanias olid enamus Euroopa kohad küll jagatud, aga mitte kõik. Granada ei jätnud enda poolt juhuse hooleks midagi ja Athletic Bilbaost sõideti üle seisuga 4:0. Võitluses olid veel sees Getafe ja Real Sociedad, kes kumbki pikalt vajalikku tulemust teha ei suutnud.

Koke viis Atletico Madridi koduplatsil Sociedadi vastu juhtima juba 30. minutil, mis tähendanuks külaliste jaoks tõenäoliselt Euroopa liigast välja jäämist. Sociedad küll jahtis väga maruliselt vastuväravat, aga seda ei tulnud. Viimases hädas pöördus peatreener Imanol Alguacil endise Manchester Unitedi ründaja Adnan Januzaj poole, kes vahetati viienda varumehena platsile 78. minutil. Üheksa minutit hiljem õigustas ta kuhjaga oma usaldust, kui üsnagi terava nurga alt karistuslöögi sisse tulistas ja Sociedadi kuuendaks tõstis. See tähendas klubi jaoks kohta Euroopa liiga alagrupis.

Kõige napimalt jäi ukse taha Getafe, kelle mängumees Jaime Mata jättis 71. minutil penalti realiseerimata. Võit oleks nemad tõstnud 57 punkti peale ehk nii Sociedadist kui Granadast mööda, ent lõpuks suudeti üheksanda (!) üleminuti Coke väravast hoopis Levantele kaotada. Levante jaoks polnud mängus mitte midagi.

Kui tavaliselt jagatakse Euroopa liiga koht ka Hispaania karikavõitjale, siis sel aastal nii ei lähe. Seoses koroonaviirusega pole endiselt teada, millal karikafinaal peetakse ja Euroopasse minejad peavad selged olema 3. augustiks.

Küll aga oli tegelikult nii mõndagi kaalul ka Leganese ja Real Madridi kohtumises. Kui Leganes oleks võitnud, siis oleks nad Celta Vigost mööda tõusnud ja ise püsima jäänud, ent vaatamata tugevale pingutusele lepiti meistriga 2:2 viiki. Reali eest oli taas täpne meeskonna keskkaitsja ja kapten Sergio Ramos, kelle pealöök tähendas, et hooaja lõpuks sai mees kirja 11 väravat.

Hispaania kõrgliigast langesid sel aastal välja Leganes, Mallorca ja Espanyol. Kindlad tõusjad on Cadiz ja Huesca, kolmas klubi pole veel selge.

Lionel Messi tegi taas ajalugu, kui krooniti rekordit tähistavat seitsmendat korda Hispaania liiga parimaks väravakütiks:

Atletico Madrid - Real Sociedad 1:1 (1:0)