Hispaania ja Prantsusmaa viimased kontrollmängud üleliia põhjust rõõmustamiseks ei andnud (Lätile masendav kaotus!) (3)

Neli päeva enne MM-finaalturniiri algust peeti veel kontrollkohtumisi, mille osalisteks olid suursoosikud Prantsusmaa ja Hispaania. Venemaale sõitvatest tiimidest sai Serbia ainsana kindla võidu kirja.

Üllatuslikult maailmameistrivõistlustelt eemale jääv USA näitas turniiri suursoosiku Prantsusmaa vastu head mängu ja läks 44. minutil ka Stuttgarti ääreründaja Julian Greeni tabamusest juhtima. Seisu viigistas kohtumise lõpus Kylian Mbappe ja PSG staari värav jäigi viimaseks.

Hispaania suutis see-eest raske võidu ikkagi kätte saada MM-il osaleva Tuneesia üle. Skoor avati 84. minutil Iago Aspasi poolt ja Celta de Vigo ründemehe tabamusele tuneeslastel enam vastust polnud. Yussuf Poulseni ja Christian Erikseni väravatest alistas Taani turniirikonkurendi Mehhiko. Rootsi ja Peruu väravaid ei löönud ning kahe omaväravaga mängus sai Austraalia 2:1 võidu Ungari üle kätte.

Rohkelt väravaid nähti Serbia ja Boliivia vahelises vastasseisus. Pool eelmisest hooajast Newcastle Unitedist Fulhamis laenul viibinud ja klubi Premier League'i aidanud Aleksandar Mitrovic säras nüüd kübaratrikiga. Jala sai valgeks ka endine Londoni Chelsea kaitsemees Branislav Ivanovic ja Torino ründaja Adem Ljajic. Boliivia ainsa värava eest kandis hoolt Jhasmani Campos.

Hiljuti Balti turniiri võitnud Läti koondis oli hädas Aserbaidžaaniga. 63. minutiks juhtisid külalised juba 3:0 ning küllaltki halva etteaste teinud lõunanaabrite puuriluku Jevgenijs Nerugalsi eksimusi leevendas veidi Roberts Uldrikise üleminutite auvärav. Põhjanaaber Soome suutis 2:0 alistada Valgevene.

Prantsusmaa - USA 1:1 (0:1)