Himki põleb! Kossus saadi nuuti Kalev/Cramolt, jalkas tulikuumalt Maardu poisilt (1)

Jevgeni Harin väravat tähistamas. Foto: Groznõi Ahmat / Twitter

Moskva oblasti Himki jaoks oli laupäev must. Korvpalli ühisliigas sai linna esindusvõistkond Tallinnas 84:91 kaotuse BC Kalev/Cramolt. Venemaa jalgpalli kõrgliigas jäädi samuti punktidest ilma, kui linna esindusvõistkonna vastu sahistas võrku teiste seas Maardust pärit Jevgeni Harin.

26. voorus sõitis Himki külla Groznõi Ahmatile. Ahmat läks juhtima 25. minutil, kui 25-aastane paremründaja Harin väikesest rikošetist palli võrku virutas. 44. minutil heastas Vladimir Iljin oma eelneva penaltieksimuse ja lõi Ahmati juba 2:0 ette. 65. minutil virutas vahetusest sekkunud Georgi Melkadze kääridega (!) 3:0 ning Himki hiline auvärav ei päästnud neid 1:3 allajäämisest.

Ahmati juhtvärava löönud Harin teenis üheksandal minutil ka kollase kaardi ja vahetati vaheajal puhkama. Seejuures oli ta avapoolajal lähedal kahe penalti teenimisele. 0:0 seisul võttis ta maha vastaste väravavaht ja kuigi kohtunik osutas penaltipunktile, muutis vilemees VAR-iga suhtluse järel meelt. Esimese poolaja viimastel sekunditel niideti kontrarünnakule tormanud Harin taas kastis pikali, aga vile vaikis.

Maardus sündinud ja kasvanud Harin murdis Eesti jalgpallis pildile Infoneti ridades. 17-aastaselt lõi ta Esiliigas kaheksa väravat. 18-aastaselt oli ta Infoneti ridades juba kõrgliigas põhimees. 2016. aastal tuli Harin Infonetiga Eesti meistriks, kui lõi Premium liigas üheksa väravat ja andis kuus väravasöötu. Aasta hiljem olid ta resultatiivsusnäitajad juba 16+10.

Pärast Infoneti ja Levadia ühinemist jõudis Harin 2018. aastal rohelises särgis mängida pool hooaega, kui lõi FCI Levadia eest neli väravat, andis kaheksa väravasöötu ja siirdus siis suve lõpus Ahmati. Kuni 2016. aastani oli Harinil hall pass, kuid otsustas siis valida Venemaa kodakondsuse, mille sai tänu vanematele. Harinit prooviti meelitada ka Eesti lipu alla, ent kuna Eesti passi saamiseks oleks pidanud tegema keeleeksami ja ta eesti keelt ei räägi, loobus ta sellest variandist.

Viimastel nädalatel on Harin Groznõi Ahmati eest hiilanud, olles nelja mänguga löönud kolm väravat, millest üks aitas nad edasi karikasarjas. Kui oma debüüthooajal sai Harin Venemaa kõrgliigas kirja kahe matšiga 30 minutit, siis mullu jäi ta hingele 22 kohtumist ja kaks väravat. Tänavu on ta platsil käinud kõigis 26 Venemaa kõrgliiga kohtumises, millest 20 juhul on ta kuulunud algkoosseisu.

Laupäevase võiduga on Ahmat tabelis 35 punktiga 10. kohal. Himki on 38 silmaga kaheksas.

Harini väravat ja saamata jäänud penalteid näeb alltoodud videost.