Hiinlased jäid võlgu ja Premier League tühistas 630 miljonit väärt lepingu (0)

Manchester City mängijate väravaid enam PPTV eetris ei näe. Foto: Premier League'i Twitter

Inglismaa Premier League teatas, et lõpetas ühepoolselt lepingu neile võlgu jäänud Hiina teleoperaatoriga. 2019. aastal sõlmitud kolme-aastase lepingu väärtus oli 630 miljonit eurot, mis tuleb nüüd korstnasse kirjutada.

Premier League'i kohtumiste ülekandeõigused Hiinas kuulusid PPTV nimelisele ettevõttele, kes ei tasunud märtsis aga 180 miljoni euro suurust makset, mis lepingus ette oli nähtud. Premier League kinnitas täna, et koostöö on lõppenud ja rõhutas, et põhjused on finantsilised, mitte poliitilised.

Hiina ja Suurbritannia poliitilised suhted on 2020. aasta jooksul pingestunud (eelkõige seoses Hiina tehnoloogia-ettevõttele Huawei kehtestatud piirangute tõttu) ning kui Hiina riiklik telekanal CCTV eemaldas suvel Premier League'i kohtumised prominentsematelt kanalitelt, nähti selle taga just poliitilisi pingeid.

PPTV lepingu katkestamise ajendiks on BBC ajakirjaniku Dan Roani andmetel aga toote langenud väärtus. PPTV olla leidnud, et seoses tühjade tribüünide ning sassi löödud graafikuga pole Premier League enam väärt sama palju raha kui varem. Seetõttu märtsis pangaülekannet ei tehtudki.

REKLAAM

Premier League asub nüüd otsima uut ülekandepartnerit, aga vaevalt õnnestub neil sõlmida sama tulus leping, kui senine. See tähendab kõigi Premier League'i liikmete jaoks oodatust väiksemat tulu. Eelarveplaanide kohaselt peab Premier League vahemikus 2019-2022 teenima välisturgudelt kokku 4,5 miljardit eurot, millest suurim osa peaks laekuma just Hiinast. 

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK