Hiidude viik ja Jaapani kaotus jätsid otsad lahti, Horvaatia saatis Kanada koju, Maroko rabas Belgiat (0)

Hispaania ja Saksamaa mängisid 1:1 viiki. Foto: Scanpix / EPA / Georgi Licovski

Katari MM-finaalturniiri teise mänguvooru kolmas päev ajas E- ja F-alagrupis kõik kaardid sassi. E-grupis kaotas avavoorus Saksamaa alistanud Jaapan Costa Ricale, Hispaania ja Saksamaa mängisid viiki. F-grupis alistas Maroko Belgia ning Horvaatia andis teise kaotuse Kanadale ja saatis nad kohvreid pakkima.

• 27.11. kell 12.00 E-alagrupp Jaapan - Costa Rica
  • 27.11. kell 15.00 F-alagrupp Belgia - Maroko
  • 27.11. kell 18.00 F-alagrupp Horvaatia - Kanada
  • 27.11. kell 21.00 E-alagrupp Hispaania - Saksamaa
  • Osale MM-i ennustusmängus!

Kõigepealt astusid murule Jaapan ja Costa Rica, kellest viimane astus matšile vastu 0:7 kaotuse pealt. Jaapanil oli seevastu rind kummis, sest avavoorus võeti sakslaste üle 2:1 võit. Jaapanlased alustasid ka isukalt, kuid unustasid end aeg-ajalt liiga agaralt palli valdama. Niisiis võttis Costa Rica oma ainsa võimaluse ja vormistas selle võiduväravaks. Nüüd on nii Jaapanil kui ka Costa Rical kirjas kolm punkti.

Seejärel teenis Maroko 2:0 võidu Belgia üle ja tõusis F-alagrupi liidriks. Väravad löödi teisel poolajal. Abdelhamid Sabiri saatis terava nurga alt karistuslöögi Thibaut Courtois' külje alt võrku ning üleajal vormistas lõppseisu Zakaria Aboukhlal, kellele tegi eeltöö Hakim Ziyech. Mõlema tabamuse autoriteks olid vahetusmehed.

Kanada alustas päeva kolmandat kohtumist väga edukalt, kui juba 68. sekundil asuti Alphonso Daviese väravast juhtima. Eduseis kestis 36. minutini, mil Andrej Kramaric tõi tabloole viiginumbrid. Poolaja lõpus ehk 44. minutil tõi ruudu-särkidele eduseisu Marko Livaja. Teisel poolajal lõi horvaatide kolmanda ja oma teise Kramaric, neljandal üleminutil lõi viimase naela kanadalaste kirstu Lovro Majer. Horvaatiale hädavajlik 4:1 võit, Kanada kukub aga turniirilt välja.

Päeva viimane matš oli täielik maiuspala - vastamisi läksid Hispaania ja Saksamaa. Kohtumise avavärav sündis 62. minutil Alvaro Morata jalast, viigivärava lõi 83. minutil Niclas Füllkrug. Jaapani kaotus ja Saksamaa viik jätab F-grupis asjad lahtiseks - Hispaanial on neli punkti, Jaapanil ja Costa Rical kolm ning sakslastel kõigest üks.