Hertha ronis joone kohale, Leipzig hoiab Bayernit surve all (0)

Wilfried Kanga (esiplaanil) tähistamas löödud väravat. Foto: Scanpix / IMAGO/Matthias Koch / IMAGO/Matthias Koch

Bundesliga 15. voor jätkus suuremate üllatusteta ning samuti ei säranud ühegi kohtumise lõppedes tablool viiginumbrid. Olulise võidu sai tabelisse kirja Berliini Hertha.

Kodus mänginud Hertha asus kohtumist 1. FC Kölni vastu 9. minutil Wilfried Kanga väravast juhtima. Möödus ühe poolaja jagu mänguaega ning 54. minutil lisati ka teine tabamus, mille autoriks oli Marco Richter. Teenitud võidu abil tõusis Hertha järgnevaks kaheks kuuks 15. kohale, mis tähendaks hooaja lõppedes esimesena otse püsimajäämist. Punkte on neil koos 14, tänasel vastasel ja kaks tabelirida kõrgemal asetseval Kölnil aga 17.

Heasse hoogu on sattunud kevadel Euroopa liigas jätkav Leverkuseni Bayer, kes alistas Stuttgarti samuti koduseinte vahel seisuga 2:0. Avavärava lõi 30. minutil Moussa Diaby, teise tabamuse 82. minutil aga Jonathan Tah. Leverkusen hoiab 18 punktiga 11. kohta, Stuttgart jätkab 14 silmaga 16. tabelireal.