Hertha kaotas neljaväravalise lisaaja järel penaltitega esiliigaklubile (0)

Bryan Henning oma võidupenaltit tähistamas. Foto: Scanpix / Cathrin Müller / Reuters

Saksamaa karikavõistlustelt langes täna kõrgliigaklubidest Berliini Hertha, kes jäi väravaterohke normaal- ja lisaaja järel penaltitega alla esiliigas mängivale Braunschweigi Eintrachtile.

Hertha võitis avapoolaja 2:0, kuid 90 minuti järel oli seis 2:2 viigis. Lisaaja esimesel minutil läks juhtima Braunschweig, aga selle vastas Hertha kahe tabamusega. Braunschweig suutis tänu Bryan Henningi 118. minuti väravale 4:4 viigistada ja kohtumise penaltiseeriasse viia. Henning mängis oma endise koduklubi vastu, kuna on kuulunud varem Hertha duublisse.

Penaltiseerias realiseerisid mõlemad meeskonnad oma esimesest kuuest löögist viis, mõlemad puurivahid tegid ühe tõrje. Seitsmendatest lööjatest saatis Marc Oliver Kempf palli taevasse ning taas sai kangelaseks tõusta Henning, kes vormistas Braunschweigi edasipääsu.

Ülejäänud täna võistlustules olnud kõrgliigasatsid - Mönchengladbachi Borussia, Augsburg, Mainz, Gelsenkircheni Schalke, Hoffenheim, Freiburg - edenesid järgmisesse ringi, kuigi Hoffenheim ja Freiburg vajasid selleks lisaaega.

Braunschweigi Eintracht - Berliini Hertha  4:4 (0:2, 2:2, 3:3), pen. 6:5
63. pen. Brian Behrendt, 66. Lion Lauberbach, 91. Immanuel-Johannes Pherai, 118. Bryan Henning - 10. Davie Selke, 42. Myziane Maolida, 103. Lucas Tousart, 106. Dodi Lukebakio

Rödinghausen - Hoffenheim  0:2 (0:0, 0:0, 0:0)