Herol Riiberg: ei kahetse, et uuesti Viljandisse tulin (0)

Foto: Gertrud Alatare

Jalka lugejate küsimustele vastas seekord 23-aastane Herol Riiberg, kes on tänavu taas FC Florast Viljandi Tulevikus laenul ja rõõmustab oma tegemistega Viljandi jalgpallisõpru. Riiberg räägib intervjuus oma lapsepõlvest, põnevatest väliskogemustest, elust Viljandis ja sellest, kuidas on temast saanud nii FC Barcelona kui ka Argentina jalgpalli suur austaja.

  • Lugu ilmus esialgselt septembrikuu Jalkas.

Miks ja kui noorelt hakkasid jalgpalliga tegelema? (@imflexylol; @merlema5)
Ma arvan, et see võis olla viie-kuueaastaselt või isegi natuke varem. Vennad käisid mõlemad Raasiku Jokeri trennis ja see oli loogiline käik – läksin ühel päeval vennal käest kinni hoides trenni. Läksin alguses kusjuures suurematega koos trenni – olin seal väike poiss suurte vahel ja hakkasin alguses nutma! Aga nii see pisik sisse jäi.

Olid Eesti jalgpallis kuum nimi juba päris noorelt ning käisid ka välismaa suurklubides testimisel. Mis on sellest ajast kõige eredamalt meelde jäänud? (Kadi, Tõrva)
isin Hollandis Vitesse juures, Inglismaal Sunderlandis ja ka FC Barcelona noortelaagris. Kõige eredamalt jäi meelde Vitesse: mul läks seal väga hästi, lõin sõprusmängus värava ja pärast seda tuli spordidirektor minu juurde, ütles, et nad on minust väga huvitatud. Nad kutsusid mind veel Riga Cupi turniirile, kus saime kolmanda koha. Kuulsin, et nad tahtsid, et ma liituks, aga siis vahetus klubi juhtkond, uued inimesed ei teadnud vanu diile ja asi jäi paraku katki.

Kaalun Tallinnast Raasikule kolimist. Milline on elu Raasikul? (Kertu, Tallinn)
Tavaliselt on need asjad vastupidi! Elu on tüüpiline alevikuelu. Nüüd on seal ka uusarendusi ja uusi inimesi, aga muidu on see vaikne kena kohake. Elementaarsed asjad on olemas: kaks poodi, kirik, staadion, raamatukogu, apteek. Soovitan väga!

REKLAAM

Mida pead oma trumpideks väljakul? (@stevenveeber)
Number üks on ilmselt palliga mäng, mingil määral ka mängulugemine. Ebastandardsete lahenduste leidmine – kõik taandub aga palliga mängule.

Millist muusikat sa kuulad? (Even, Tallinn)
Väga raske küsimus! Oleneb täiesti tujust – seinast seina. Päris räppi ei kuula ma üldse. Väikesena kasvasin üles rock’n’roll’i peal ja see on südamelähedaseks jäänud. Samas võin ka päris äärmusesse langeda, klaveripalu ja ballaade kuulata. Arvo Pärt meeldib mulle väga – selline klassikaline muusika. Rohkem kisub aga sellise indie poole, kus on akustiline kitarr või klaver. Selline rahulikum muusika.

Kas sa oled Eestis ainus inimene, kelle eesnimi on Herol? Kust see nimi tuleb? (Siim, Mustamäe)
Kunagi arvasin, et olen ainus! Isiklikult ei tea ma ühtegi teist Herolit ja ei tea ka mu sõpruskond, aga kõikvõimas Facebook andis ühe Heroli veel. Mu ema on rääkinud, et see on välismaa päritolu, aga algselt ei tahtnud ta mulle tegelikult seda nime panna, vaid mõtles Handro peale. Kuna mu vanemate vendade nimed on Hardo ja Hardi, mis on juba suhteliselt ühte kanti, siis kardeti, et äkki hakkame segi minema. Ema tuletas seepeale nipsust kuidagi selle Heroli.

Kas paneksid ka oma lapsele H-tähega algava nime? (Hans, Tallinn)
Mul perekonnas algavad kõikide õdede-vendade ja ema nimed H-tähega. Kui traditsioone tahaks jätkata, siis paneks, aga… ei tea! Kui on ilus nimi ja tuleb sel hetkel pähe, siis võib H-tähega olla, aga kui tuleb mõni muu, siis ei pea olema.

Foto: Liisi Troska

Kandsid tükk aega särki numbriga 72. Millest selline valik? (Madis, Tartu)
See on lihtne! Kui alguses Floras esindusmeeskonda läksin, oli mul särginumbrit vaja. Tol ajal oli Gert Kams just Soomes ning võtsin temast vabaks jäänud 19 endale. Kui ta Florasse tagasi tuli, palus ta minult seda numbrit tagasi, kuna tema jaoks oli see rohkem sentimentaalse väärtusega. 72 tuli sellest, et mu parim sõber mängis Raasikul selle numbriga ja ta ütles mulle, et ma ka endale 72 võtaks. Nii ta läks!

Viljandis tahtsin endale aga juba "mängumehe numbrit", esimese 11 seas – nii võtsin endale numbri 8.

Oled ametlikult endiselt Flora mängija, kuigi oled kolm korda Tulevikus laenul käinud. Kas oled Floras pettunud, et hea hooaja järel sulle võimalust ei antud? (Jon, Keila) Kas tundsid juba hooaja alguses ette, et lähed taas kuhugi laenule? (@stevenveeber)
Eelmise hooaja järel ei olnud mul aimugi, et peaksin uuesti laenule minema. Tundsin esimest korda, et tegin läbimurdehooaja – meeskond mängis hästi, mina mängisin hästi, tulime meistriks, lõin väravaid. Miski ei viidanud, et peaksin uuesti laenule minema – selles mõttes olen natuke pettunud, aga jalgpall juba on selline, et garantiisid ei ole. Minu tahe on aga mängida ja ma ei kahetse, et uuesti Viljandisse tulin.

Miks sind aina laenule saadetakse, kuigi kõik näevad, et Viljandi on sinu jaoks praegu õige koht? Millal saab sinust täieõiguslik Tuleviku mängija? (Joonas, Viljandi; Markus)
Kunagi ei tea, mis elu toob! (Naerab – toim.).

Kas Viljandis on parem mängida kui Floras? (Aarne)
Kui ühes kohas nii palju mänguminuteid ei leita, siis soovitaksin igal noorel küsida, et äkki saab kuhugi laenule minna – mänguaeg on tähtis. Kui saad mängida, siis on igal pool tore. Viljandi on väga äge, tore ja mõnus linn, aga jalgpall on igal pool ühesugune.

Kuidas kirjeldaksid Flora fänne, kuidas aga Tuleviku fänne? (@markusritval)
Floral on fännirühmitus, kes teeb kogu mängu vältel häält. Viljandis käib küll hästi palju inimesi mängu vaatamas, aga ei ole sellist häälekat seltskonda, kes 90 minuti vältel regulaarselt laulaks. Floral on staadioni atmosfäär justkui rohkem päris. Viljandi publiku kohta ei ole midagi halba öelda, aga Floral on kärtsu ja mürtsu pisut rohkem.

Milline on elu Viljandis? (Tiit, Rapla)
Mõnus, rahulik. Kuskile kiiret ei ole. Kui sul on ratas, siis kasuta ratast! Kõik on kompaktne, käe-jala juures. Üldine vaib on mõnus ja lähed vooluga kaasa, mingit rapsimist siin ei toimu. Eks alati ole inimesi, kel on kogu aeg kuhugi kiire, aga üleüldine atmosfäär on väga rahulik.

Liigun linnas ringi rattaga, aga Viljandi on teadupoolest üsna künklik. Elan Männimäel ja järve äärde staadionile trenni tulles on mul mõnus allamäge sõita, aga pärast üles saada… Mul on vana käikudeta ratas ka, sellega tuleb käekõrval üles tulla!

Mis klubis ei tahaks sa Eesti liigas kunagi mängida? (Raimond)
Ära iial ütle iial! Jalkamehe elu on nagu ta on – kunagi ei tea, mida toob homne päev.

Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Kas sa oled aastalõputurniiri GOAT (läbi aegade parim mängija – toim.)? (Oskar, Laagri)
Ei ole! Sel turniiril on väga palju ägedaid mängijaid olnud, aga aastalõputurniiri GOAT on minu meelest Zakaria Beglarišvili. Mulle see turniir sobib ka, aga see on justkui täpselt temale loodud turniir.

Olen Raasikul väga väikeses saalis üles kasvanud – see oli 7 x 14 meetrit suur. Kunagi oli see saal, nüüd on see aula. Kõik, kes on sealt läbi tulnud, said tänu sellele väga hea pallitunnetuse ja tehnilise pagasi. Suured tänud ka Raivo Vagale, Jokkerile, kes meid seal piitsutas. Nii väikeses saalis saad küll mängida, kui oled leidlik, aga ega seal muud ei ole kui pall-pall-pall ja tehnilised asjad, välisküljed-siseküljed.

Kas oled saanud pakkumisi ka välismaalt? (@stevenveeber)
Vitesse huvi, millest enne rääkisin, on minu teada olnud ainus tõsine huvi. Ega mulle võibolla kõigest ei olegi räägitud, aga minu kõrvu rohkem jõudnud pole.

Kes on su lemmikmängija välismaalt? (@merlema5)
On ainult üks maailma parim mängija: Lionel Messi. Või tegelikult kaks, üks oli ja üks on praegu: Diego Maradona ja Lionel Messi. Olen suur Barcelona fänn – see sai alguse 2006. aastal, kui nad võitsid Meistrite liiga finaali. Väikesena käivad need sümpaatiad ilmselt paljudel selle järgi, et kes parasjagu võidab. Mul läks hästi, et seda finaali Arsenal ei võitnud! (Naerab – toim.). Sellest ajast saati olen Barcelona fänn olnud.

Millises klubis mängimisest unistad? (Sten)
Seesama Barcelona oleks muidugi megaunistus, aga selle kõrval on unistuseks ka Boca Juniors. Argentina jalgpall ja argentina kultuur on mulle südamelähedane, mulle meeldib see kirg ja need fännid. Võrreldes Euroopaga on see hoopis teine maailm. Ma isegi ei tea, kuidas see Argentina mulle südamesse on jäänud – äkki 2006. aasta MM-finaalturniiriga? Viimase kolme aasta jooksul olen seda enda jaoks dokumentaalide ja videote kaudu rohkem avastanud. Olen selle kohta viimasel ajal rohkem uurinud, Boca ja River Plate’i vastasseisud ja see kurikuulus Copa Libertadorese finaal…

Juhtub nii, et satud ootamatult FC Barcelona esindusmeeskonna treeningule. Kõik arvavad, et tegu on mõne uue ostuga. Millisel hetkel, millise harjutuse või treeninguosa juures – kui üldse! – hakataks esimest korda kahtlustama, et sinu eest ei makstudki tegelikult 200 miljonit eurot? (Raimo, Viljandi)
Mõtlesin enne natuke, millised küsimused võivad tulla, aga sellist asja ma ei oodanud!

(Mõtleb pikalt – toim.). Äkki siis üsna kohe, kui hakkame väikeseid mänge tegema või üksteist üheteistkümne vastu mängima? Need kiirused ja intensiivsused on ikka hoopis teisel tasemel. Äkki hakatakse siis vaatama, et oi, see mees ei jooksegi neid vendi üle või ei panegi Gerard Piquéd kummuli. Seisvate harjutustega võin isegi toime tulla, aga arvan, et üsna kohe saadakse aru.

See on muidugi hea fantaasia! Kui panna Barcelonas Luis Suáreze asemele Kristjan Kask – hooajaga ühe värava lööb äkki ikka ära? Messi lükkab talle söötu, Jordi Alba paneb teravaid tsenderdusi – võibolla saab jala pihta? Jalgpall on ju igal pool sarnane, põhi ja ABC on ju enam-vähem selge, lihtsalt kiirused ja liikumised on teistsugused. 

Jalka kõiki varasemaid numbreid saab lugeda siit.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
Jalgpalluritel on ikka süda sees
TOREDAD VIDEOD
Jalgpalluritel on ikka süda sees (0)
 
Oeh, mis siin toimub?!
JALGPALLIMOOD
Oeh, mis siin toimub?! (0)
 
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK