Hein vaatas ainsa varukiiprina, kuidas Liverpool edenes karikafinaali (1)

Eesti rahvuskoondise esikinnas Karl Jakob Hein (19) mahtus Inglismaa liigakarika poolfinaalis Londoni Arsenali pingile. Kui avaduellis õnnestus pealinlastel võõrsil Liverpooliga viigistada, siis täna jäädi küllaltki kindlalt alla.

Kuigi elavamalt alustas Arsenal ning avaminutitel proovis Alexandre Lacazette ära ka väravalati, siis ärkas Liverpool kiirelt. Kõigepealt sahistati väravavõrku suluseisust, siis juba määrustepäraselt. Matši 19. minutil avas skoori Diogo Jota, kes purjetas oskuslikult karistusala jooneni ning seejärel saatis palli üle väravajoone.

Teisel poolajal jätkas Liverpool tõusnud tormiga, kuid pall ei jõudnud esialgu kuidagi väravasse. Alles 77. mänguminutil suurendas Jota külalismeeskonna eduseisu, tõstes mänguvahendi väravasuult välja tormanud Aaron Ramsdale'ist üle.

Märkimisväärne oli ka see, et 74. minutil mängu sekkunud Thomas Partey korjas endale kaks hoiatuskaarti: esimese 87. ja teise 90. mänguminutil. Niisiis pidi Arsenal viimased minutid vähemuses vastu pidama.

Kokkuvõttes edenes Liverpool liigakarika finaali, kuhu on pääsu lunastanud ka Chelsea. Suur madin peetakse 27. veebruaril.

Viimati pääses Hein Arsenali pingile septembrikuus, kui samas karikasarjas alistati AFC Wimbledon tulemusega 3:0. Kokku on mees suurklubi varumeeste sekka valitud juba üheksa korda, ent siiamaani pole pallur platsile veel jõudnud.

Mänguminuteid on mees teeninud aga Arsenali U23 võistkonna eest, keda ta nädal aega tagasi West Hami U23 vastu viigini aitas. Kuulujutud on meest viimasel ajal kokku viinud Championshipi tagumises otsas palliva Readinguga.

Arsenal - Liverpool 0:2 (0:1)