Heidenheimi unistus purunes kolme minutiga, sillutades teed Werderi imelisele pääsemisele (0)

Tosin aastat tagasi veel Oberligas ehk tugevuselt viiendal liigatasemel pallinud Heidenheimi unistus uuel hooajal esmakordselt Bundesligas mängida purunes play-off'i kordusmängus juba kolme minutiga. Ent autsaider andis kuulsale Bremeni Werderile sellegipoolest väärika lahingu.

Avamängus võõrsilt väravateta viigi välja võidelnud Heidenheim teadis, et esmajoones ei tohi nad lasta Werderil võõrsil skoorida. See plaan lendas vastu taevast juba kolmandal minutil ja erakordselt õnnetul kombel. Werderi rünnaku lõpetas täpse löögiga oma värava ristnurka Heidenheimi kaitsja Norman Theuerkauf.

Püssi siiski põõsasse ei visatud, ehkki nüüd oli vaja juba kahte väravat. See jättis aga omakorda rünnakuteks ruumi ka Werderile ja nii kujunes mäng väga lahtiseks. Teise poolaja esimestel minutitel oli Heidenheimil mitu kuldset võimalust viigistada ja Werderil kahe väravaga ette minna, kuid skoor ei muutunud kummaltki poolt. Väravat nähti uuesti alles 85. minutil ning see äratas kodumeeskonna lootused korraks taas ellu. Tobias Mohr lajatas pommlöögi latti, sealt põrkas see otse vastu värava ette tormanud ründajat Tim Kleindiensti ja võrku.

Heidenheim läks maruliselt võiduväravat jahtima ja üleminutitel maksis see kätte, kui Fin Bartelsja Ludwig Augustinsson vormistasid vasturünnakust Werderi teise värava. Kuuendal üleminutil sai kodumeeskond veel penalti ja Kleindienst realiseeris selle, kuid mänguaeg oli ammu täis ja niipea kui pall keskringist mängu pandi, vilistas Felix Brych kohtumise lõppenuks.

Bundesliga ajaloo jooksul vaid üheks hooajaks esiliigasse langenud ning alates 1981. aastast järjepidevalt kõrgseltskonda kuulunud Werder tõusis tänu hooaja kolmele viimasele mängule tuhast. Mullu kaheksandana lõpetanud kuulus klubi ei küündinud sel hooajal kordagi kõrgemale kümnendast tabelireast ning vireles alates detsembrist järjepidevalt ohutsoonis.

Veebruarist alates püsiti kahe viimase meeskonna hulgas ning sealt kerkiti välja alles viimase vooruga, kui ise alistati 6:1 Köln, suurim konkurent Düsseldorf pidi aga vastu võtma kaotuse. Nüüd päästeti üleminekumängudega endale Bundesliga koht ka 40. järjestikuseks hooajaks.

Heidenheim - Bremeni Werder 2:2 (0:1)
85., 90+6. pen. Tim Kleindienst - 3. ov. Norman Theuerkauf, 90+4. Ludwig Augustinsson

Kahe mängu kokkuvõttes võitis tänu võõrsil löödud väravatele Werder.