Harju nihkus kõrgliigale taas sammukese lähemale, treeneritoolilt eemale sunnitud Artjunin aitas Levadiat väravaga (galeriid!) (0)

Esiliigas nihkus Premium liigasse viivale kohale taas pisut lähemale tabelijuht Harju JK Laagri, alistades koduväljakul kindlalt 5:1 Nõmme Unitedi, kellele viimane omavaheline mäng oli kaotatud.

Kodumeeskond asus juhtima juba 10. minutil, kui United oma väljakupoolel palli kaotas, Harju hooaja parim väravakütt Andre Järva kaitsja üle mängis ja palli madala löögiga tagumise posti kõrvale saatis. Teise väravani jõuti 26. minutil õnnega pooleks, sest Jens Erik Nielseni vasakult äärelt antud tsenderdus võttis rikošeti Unitedi kaitsja Robin Tiigiste jalast ning lendas kõrge kaarega üle külaliste väravavahi Oliver Ani pea võrku.

33. minutil sündis Harju kolmaski värav - Järva lõi karistusala joonelt peale, Ani tõrjus enda ette ning esimesena oli jaol Daniil Rudenko. Teisel poolajal kasvatas Nielsen edu veelgi, keerutades väravaesise segaduse järel palli osavalt ristnurka. United lõpetas mängu kümnekesi, sest 88. minutil sai suupruukimise eest teise kollase kaardi Rico Ernits, kuid suutis vähemuses lüüa auvärava - kaitsja üle hüpanud Tauri Hanvere suunas vasakult äärelt antud tsenderduse peaga võrku. Lõppskoori vormistamise au jäi siiski Harjule, üleminutitel tegi Kirill Aleksandr Antonov seisuks 5:1.

Harjuga Esiliiga tiitli pärast jätkuvat võitlust pidav FCI Levadia U21, kellel duubli staatuses olemise tõttu tõusmisvõimalus puudub, sai koduväljakul samuti kindlalt 4:0 jagu Ida-Virumaa Alliance'ist. Seejuures mängiti taas Nikita Andrejevi juhendamisel, ehkki juba homme ootab hooaja käigus esindusmeeskonna peatreeneriks edutatud Andrejevit tähtis mäng Paidega.

Põhjuseks on Artjunini punane kaart, mille ta sai eelmisel nädalavahetusel Levadia esindusmeeskonna abitreeneri rollis mängus Tartu Tammeka vastu. Sobimatute väljendite kasutamise tõttu väljaku äärest minema saadetud Artjuninil pole olnud võimalust Premium liigas mängukeeldu ära kanda, mistõttu ta ei saanud ka täna Levadia duublit juhendada. Küll aga võimaldab juhend sellisel juhul kohtumises osaleda mängijana ja nii Artjunin ka tegi, andes seejuures võitu kaaluka panuse.

Sel hooajal Esiliigas juba 26. korda platsil käinud Artjunin lisas Artur Voilenko kiirele avaväravale pool tundi hiljem teisegi tabamuse ning aitas tagaliinil oma värava puhtana hoida. Skoori kasvatasid teisel poolajal veel Andres Järve ja Alex Dunitš.

Liigatabelis on Harju klubil 67 punkti, Levadia U21 jääb maha viie punktiga. Järgnevad Flora U21 ja liidri peamine konkurent Elva, kellel on vastavalt 60 ja 59 punkti. Kui Elva alistab esmaspäeva õhtul võõrsil Viimsi - seda mängu näitab otseülekandes Soccernet.ee -, vähendatakse vahe taas viiele punktile. Kui aga Elva peaks kaotama, vajab Harju liigatiitli lõplikuks kindlustamiseks veel vaid kahte punkti.

Mängida jääb pärast esmaspäeva veel kolm vooru. Kui Harju ja Elva peaksid lõpetama liiga võrdsetel punktidel, on praeguse seisuga eelis Harjul. Ehkki omavahelistes mängudes sai kumbki kaks võitu ja ka väravate vahe jäi nelja mängu lõikes lõpuks võrdseks, edestab Harju praegu Elvat mõlema järgmise viigilahutaja kriteeriumi alusel - neil on nii rohkem võite (hetkel vastavalt 21 ja 18) kui ka selgelt parem üldine väravate vahe. Praegu on see Harjul +40 ja Elval +24.