Hambutu Eesti alistus Valgevenele (3)

Foto: Hendrik OsulaKristen Viikmäe lahkumismäng pakkus Eesti koondisele ja päevakangelasele endale nii mõnegi hea võimaluse, kuid lõpuks tuli tunnistada Valgevene 2:0 paremust.

Tallinnas rohkem kui 3000 pealtvaataja ees peetud mäng algas Eestile mõneti ootamatult, Valgevene sai kuni kümnenda minutini kerge pressi peale. Pärast seda käivitus ka eestlaste mängumootor.

Võrdustudes tekkis ka esimesene hea võimalus, kui Kostantin Vassiljevi suurepärane karistuslöök tabas latti. Mida aeg edasi, seda rohkem hakkas Eesti koondis ründama, kahel korral pääses Viikmäe ise peaga hästi löögile. Peagi siiski mäng rahunes ja mõningaid võimalusi tekkis küll mõlemalt poolt, kuid erilist ohtu need ei kujutanud.

Kui avapooltund oli kujunenud küllaltki võimalustevaeseks, siis 33. minutil harutati eestlaste kaitse lahti ja selle lõpptulemusena söödeti pall värava ette Anton Putilole, kellel oli vaja vaid pall sisse koksata. Eelnevalt olid head söödumängu teinud Maksim Skavõš ja Pavel Nehaitšik.

Võõrustajad mänguplaani ei muutnud ja jätkasid mängimist samas tempos. Oma viimast koondisemängu pidanud Kristen Viikmäe võeti poolaja lõpus puhkama ning tema asemele tuli lõpetanu vastand ehk koondisedebüüti teinud Rimo Hunt. Mängupilt jäi aga samaks ning ründefaasis eestlased ohtlikumaks ei muutunud.

Viigilõhna ei tulnudki

Teine kolmveerandtund algas võrdselt, kuid samuti võimalustevaeselt. Eesti keskväljamootor Konstantin Vassiljev jagas küll häid sööte, kuid küll olid kaitsjad vahel, küll ei mõistnud neid kaasmaalased. Poole tunni möödudes viigillõhna tunda ei olnud, pigem oli võimaluste loojaks Valgevene. Näiteks tabas Sergei Kisljak kauglöögist latti umbes samasse kohta, mida katsus Vassiljevi trahvilöök avapoolajal.

62. minutil oli Taavi Rähn teeninud viimase ründaja mahatõmbamise eest ka punase kaardi, mis vajutas kodumeeskonna ponnistustele otsustava pitseri. Eestlased küll üritasid veel, aga rünnakud jäid hambutuks ja vastaste kaitseliini ei suudetud lahti murda.

Kui ise ei löö, lüüakse sulle. Külalised duubeldasid eduseisu 80. minutil, mil täpne oli Vitali Rodionov. Andrei Sidorenkovi pallikaotusest alguse saanud olukorras ei jätnud valgevenelane Pavel Londakuga üks-ühele minnes midagi juhuse hooleks. Ka edasine mäng kulges pigem Valgevene rünnakutega. Londak pidi mängu lõpu eel ühe supertõrje tegema, et kaotusseisu kaheväravalisena hoida.

Seisul 0:2 mäng lõppeski. Eesti peab vigadest kiiresti õppima, sest juba reedel ootab ees järgmine sõprusmäng Trinidad ja Tobagoga.

Mitteametlik protokoll (EJL-i kodulehelt):

3. juunil kell 20.00 A. Le Coq Arenal

Eesti - Valgevene 0:2 (0:1)
32. Anton Putilo, 80. Vitali Rodionov

Hoiatused: 23. Sergei Kisljak
Eemaldamine: 62. Taavi Rähn
Mänguolud: +30, päikesepaisteline ilm; muruväljak väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 3192
Peakohtunik: Jakob Kehlet
Abikohtunikud: Henrik Sonderby, Jakob Bille (kõik Taani)

Suluseisud        1:0    0:4    1:4

Eesti: 12-Pavel Londak, 17-Enar Jääger (81. 2-Tihhon Šišov), 3-Taavi Rähn, 21-Igor Morozov, 5-Dmitri Kruglov, 7-Sander Puri (86. 18-Alo Bärengrub), 6-Aleksandr Dmitrijev (59. 13-Martin Vunk), 14-Konstantin Vassiljev, 19-Siim Luts (59. 16-Andrei Sidorenkov), 15-Henri Anier (59. 11-Vladimir Voskoboinikov), 10-Kristen Viikmäe (40. 20-Rimo Hunt).
Varus: 1-Sergei Pareiko, 22-Artur Kotenko, 2-Tihhon Šišov, 18-Alo Bärengrub, 16-Andrei Sidorenkov, 13-Martin Vunk, 11-Vladimir Voskoboinikov, 20-Rimo Hunt.

Valgevene: 22-Aleksandr Gutor, 4-Igor Šitov, 3-Aleksandr Martõnovitš (46. 21-Jegor Filipenko), 18-Dmitri Verhovtsov, 19-Maksim Bordatšjov, 15-Sergei Kisljak, 9-Edgar Olehnovitš (46. 16-Aleksandr Pavlov), 13-Pavel Nehaitšik (72. 10-Aleksandr Hleb), 11-Renan Bressan (46. 6-Pavel Sitko), 14-Anton Putilo (72. 20-Vitali Rodionov), 7-Maksim Skavõš (62. 17-Sergei Balanovitš).
Varus: 1-Sergei Tšernik, 10-Aleksandr Hleb, 20-Vitali Rodionov, 17-Sergei Balanovitš, 8-Oleg Veretilo, 5-Vitali Trubilo, 6-Pavel Sitko, 21-Jegor Filipenko, 16-Aleksandr Pavlov.