Halastamatu Kolumbia näitas Poolale, kuidas surve all toime tulla (0)

Kaks aastat tagasi Euroopa meistrivõistlustel poolfinaalist penaltiseeria kaugusele jäänud Poola jaoks piirdus MM nüüd alagrupiga.

Viimati 2006. aastal MM-il käinud Poola tuli tänavusele turniirile suurte lootustega, olles kvalifikatsioonist Robert Lewandowski õlgadel läbi purjetanud, kuid koos oma nähtamatuks jäänud tähega sõidab nüüd koju kogu koondis. Seda kõigest kolme mänguga.

Avavooru 1:2 kaotus Senegalile seadis poolakad seljaga vastu seina juba enne teist mängu ja kasuks ei tulnud, et Kolumbia tuli tänasele samuti nulli pealt. Mõlemapoolsete võimalustega alguse järel läks mäng üha rohkem kolumblaste kätte ja Yerry Mina peaga löödud juhtvärav poolaja lõpus oli pigem loogiline asjade käik.

Poola võtmemoment saabus tunni peal - Lewandowski mängiti liini taha, kuid väravas kangelasliku mängu teinud David Ospina viskus pallile ette. Juba mängu alguses tohterdamist vajanud puurilukk tegi tervisemurede kiuste veel mitu olulist tõrjet ja hoidis selja taga nulli, mille pealt Kolumbia sai üha julgemalt rünnakutel ruumi otsida.

Ja kui Lewandowski ei löö, lööb Falcao. Samuti esimest korda MM-il mängiv ründaja sai 70. minutil hiilgava läbisöödu Juan Quinterolt ja virutas välisküljega posti äärde. Möödus viis minutit ja Juan Cuadradole mängis äärelt palli ette James Rodriguez, võrk sahises ka kolmandat ja viimast korda.

H-alagrupi seis on enne viimast mängu nüüd väga intrigeeriv - Kolumbia jääb enne hetkel kolmandale kohale ehk viimases voorus vajavad nad Senegali vastu ilmselt võitu, aga oma osa saab mängida ka Poola, kellel võimalus Jaapani vastu au päästa.

Poola - Kolumbia 0:3 (0:1)