Grifo tegi Unioni vastu 20. minutiks kübaratriki ja Freiburg lõpetab aasta teisena (0)

Vincenzo Grifo tegi kiire kübaratriki. Foto: Scanpix / Thomas Kienzle / AFP

Bundesliga kalendriaasta viimases mängus, kus määrati neli penaltit, teenis Freiburg 4:1 võidu Berliini Unioni üle. Vincenzo Grifo tegi juba 20. minutiks kübaratriki.

Kohe esimesel minutil puudutas pall karistusalas Unioni kapteni Christopher Trimmeli kätt. Pärast VAR-i sekkumist määratud penalti realiseeris Grifo.

Vaid kaks minutit pärast avaväravat tormas Freiburg kontrarünnakule, kus Grifo mängis Michael Gregoritschiga seina ja sahistas lähedalt võrku.

Üheksandal minutil oli Unionil võimalus vahe minimaalseks vähendada, kuid Robin Knoche lõi penalti posti.

Suur hoop tabas Berliini meeskonda 19. minutil, kui Diogo Leite kukutas oma karistusalas selja tagant Ritsu Doani. Leite sai otse punase kaardi ja Grifo kõmmutas penalti ristnurka, viies arvulises ülekaalus Freiburgi koduväljakul 3:0 juhtima. Ta sai kirja Bundesliga kiireima kübaratriki pärast 1991. aastat.

Avapoolaja lõpus tegi Doan oivalise eeltöö ja Gregoritsch tõstis palli pehmelt ühe puurivaht Lennart Grilli - 4:0! Unioni jaoks oli tegemist klubi kõrgliiga-ajaloo kõige kehvema esimese poolajaga.

Teisel kolmveerandtunnil Freiburg rohkem võrku ei sahistanud, hoopis Union saavutas 85. minutil järjekordsest penaltist auvärava. 11 meetri karistuslöögi realiseeris vahetusmees Sven Michel.

Enne mängu olid Freiburg ja Union võrdsete punktide peal. Tänane tulemus tähendab, et Freiburg läheb jõuludele vastu tabeli teise ning Union, kes hoidis veel kolm vooru tagasi liidrikohta, viienda meeskonnana.

Freiburg - Berliini Union  4:1 (4:0)
4. pen., 6., 20. pen. Vincenzo Grifo, 45+1. Michael Gregoritsch - 85. pen. Sven Michel

Realiseerimata penalti: 9. Robin Knoche (Union)
Eemaldamine: 19. Diogo Leite (Union)

Mainz - Frankfurdi Eintracht  1:1 (1:0)